Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Agrofirmas "Jelgava" apgrozījums pagājušajā gadā saruka par 14,5 procentiem

Piena lopkopības, kā arī liellopu gaļas, rapša, pārtikas un lopbarības graudu ražotāja "Agrofirma Jelgava" apgrozījums pagājušajā gadā bija 3,008 miljoni eiro, kas ir par 14,5% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa saruka 2,9 reizes - līdz 232 927 eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka agrofirmas "Jelgava" vājās puses ir mašīnu-traktora parka novecošanās, ko līdz šim nav kompensējušas veiktās investīcijas. Draudus uzņēmumam rada arī pasaules ģeopolitiskās tendences, to ietekme uz ekonomiskajiem rādītājiem un piena iepirkumu cenu dinamikas neprognozējamība, arvien izteiktāks darba roku trūkums un neskaidrība par Eiropas Savienības (ES) lauksaimniecības politiku.

Vienlaikus kompānijas vadība uzsver, ka tās neto apgrozījums un veiktie ieguldījumi dod teorētiskas iespējas šos draudus pārvarēt, par ko liecina arī iepriekšējā krīžu pieredze.

Agrofirmas "Jelgava" vadība arī atzīmē, ka pērn svaigpiena cena saruka zem 0,27 eiro kilogramā, kas uzskatāma par kritisku, bet vēlāk nostabilizējās 0,31 eiro robežās, ko var uzskatīt par pieņemamu, bet ne labu.

Tāpat vadības ziņojumā minēts, ka 2018.gads nebija raksturīgs ar izcilām graudu un augkopības kultūru ražām.

Agrofirmas "Jelgava" prioritāte augkopības jomā turpmāk būs lopbarības ražošana galvenokārt pašu lopkopības vajadzībām.

2017.gadā uzņēmums strādāja ar 3,517 miljonu eiro apgrozījumu un 671 759 eiro peļņu.

Agrofirmas "Jelgava" reģistrēta 1992.gadā, un tās pamatkapitāls ir 595 548 eiro. Kompānija pieder kopumā 20 privātpersonām, tostarp tās lielākais īpašnieks ir Edgars Silakalns (52,33%).

Foto: laukos.lv

 

Pievieno komentāru

Ekonomika