Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Akmeņu dabiskā skaistuma un krāsu atdzīvinātājas (FOTO)

Aptuveni trīs gadus Ilona Bumbiška un Daiga Kalniņa kā pašnodarbinātās ar zīmolu “Ibbeads” rada skaistumu – rotas ikdienai un svētku brīžiem gan sievietēm, gan vīriešiem. Pieprasītas ir arī pāru rotas.

Idejas autore ir Ilona, Daiga pievienojusies pēc tam. Abas ir jelgavnieces, bet ikdienā mēro ceļu uz Rīgu, kur ir arī kolēģes, jo strādā vienā darbavietā. Tur arī iepazinušās. Rotu izgatavošana nav viņu pamatdarbs, bet gan papilddarbs, hobijs. “Pagaidām nestrādājam uz pilnu klapi, lai gan gribētu, taču tas varētu būt finansiāli smagi, un ir arī ļoti liela konkurence,” atzīst Ilona. 

Vispirms rotas gatavotas sev, tad citiem


Ar ko gan abu jelgavnieču veidotās rotas atšķiras no citām? “Tās ir askētiskākas, un tām ir mazāk spīguļu – tā saka mūsu klienti. Taisām tā, kā mums pašām patīk, nevis dārgi un ar spīguļiem,” teic uzņēmējas. Piemēram, viņu gatavotajās rokassprādzēs vērojams neregulāro elementu un bumbu apvienojums, kas patīk pašām, un tā tiek darīts, lai būtu citādi. 
Uzņēmējdarbību jelgavnieces sākušas līdzīgi kā citi jaunie uzņēmēji – sākumā rotas gatavojušas sev, savam priekam, jo patikuši akmeņi un to apstrādes process. Rotaslietas iepatikušās draudzenēm, un arī viņām izgatavots pa rotai. Draugiem, radiem rotaslietas dāvinātas. Pēc tam sākušas tās pārdot.

Daigas profesija ir grafiskā dizainere, un viņas pārziņā kopīgajā biznesā ir fotografēšana, preču reklamēšana un pārdošana sociālajos tīklos “Facebook” un “Instagram”. Savukārt Ilona ir idejas autore, apguvusi šūšanas tehnoloģes profesiju. 
Abas uzņēmējas izveidojušas mājaslapu – interneta veikalu ibbeads.com. Viņu darinātais nopērkams arī platformā etsy.com. Jelgavā “Ibbeads” rotas var iegādāties “Sajūtu studijā “Aspazija””, divos ziedu un dāvanu veikalos Talsos, kā arī veikalos Salaspilī, Cēsīs un Salacgrīvā.


Visu rakstu lasiet 24. janvāra “Zemgales Ziņās”

Foto: Eva Pričiņa

Pievieno komentāru

Ekonomika