Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aptauja: Latvijā 55% iedzīvotāju neveic un arī neplāno veidot uzkrājumus privātajos pensiju fondos 4

Latvijā 55% iedzīvotāju neveic un arī neplāno veidot uzkrājumus privātajos pensiju fondos, aģentūrai LETA pavēstīja "Luminor Bank", atsaucoties uz bankas veiktās aptaujas datiem.

Aptaujā noskaidrots, ka Latvijā un arī Lietuvā 80% iedzīvotāju uzskata, ka viņiem nav gana daudz īpašumu un uzkrājumu, lai varētu izdzīvot pensijas gados, 15% domā, ka viņu uzkrājumi ir daļēji pietiekami, bet 5% ir pārliecināti, ka viņiem ir pietiekami daudz līdzekļu vecumdienām.

Vienlaikus, pēc aptaujas datiem, Igaunijā iedzīvotāji jūtas nedaudz pārliecinātāki par savu labklājību pensijas gados - 7% apgalvo, ka uzkrāts pietiekami daudz, bet 73% domā pretēji.

"Luminor" pensiju produktu vadītāja Anželika Dobrovoļska norādīja, ka aptaujā 70% respondentu atzinuši, ka viņiem nav pensiju trešā līmeņa. Galvenais šķērslis, kāpēc iedzīvotāji neizmanto pensiju trešo līmeni, ir brīvu naudas līdzekļu trūkums. Šādu viedokli Latvijā pauduši 46% no tiem, kas uzkrājumus šajā pensiju līmenī neveic, kamēr Lietuvā šādu atbildi sniedzis 41%, bet Igaunijā - 31% respondentu.

Tajā pašā laikā 29% Latvijas iedzīvotāju minējuši, ka netic, ka pensiju trešajā līmenī ieguldītais naudas apjoms pieaugs, bet 17% nav bijis laika vai vēlmes par to domāt.

Vienlaikus Dobrovoļska minēja, ka pensiju trešajā līmenī iemaksu apmērs un biežums nav ierobežots, līdz ar to brīžos, kad finansiālā situācija ir sliktāka, var iemaksāt kaut vai dažus eiro mēnesī, bet tad, kad ir iespēja, iemaksu apmēru var palielināt.

Aptauja tika veikta 2020.gada maijā Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, aptaujājot 1618 respondentus vecumā no 23 līdz 59 gadiem.

Foto: pixabay.com

Pievieno komentāru

Komentāri 4

LLU

Šajā uzkrājumu shēmā galvenie pelnītāji ir bankas,privātie pensiju fondi un citi starpnieki.Gads var būt ekonomikā finansiāli neveiksmīgs,bet starpnieki pelnīs.Pa šiem gadiem,kamēr pastāv šī shēma starpnieki miljardus nopelnījuši.

pirms mēneša, 2020.07.06 13:23

doma

Tas tāpēc, ka pārsvarā cilvēki ir gudri un apzinās - to, ko taupa taupītājs, beigu beigās paņem laupītājs.
Mācības atliku likām, sākot ar naudas reformām, kad mūs "atbrīvoja", un vai tad kāds tika pakārts, kad ""brīvi kļuvām"" Godmaņa laikā par pilnīgi oficiālu krājēju aplaupīšanu, kad smagā un ilgā darba mūžā sakrāto, piemēram, 20000 rubļu , par ko varēja nopirkt 2 Žiguļus un rezerves riteņus katram, vietā dabūja 100 latus, par ko varēja nopirkt tikai pāris riteņus katram no šiem 2 Žiguļiem.

pirms mēneša, 2020.07.07 18:58

vatans&vāļenki

toties mums bija pašiem sav '' Latvijas krājbanka '' kuru izzaga ņirdzot , pensijas fondu izzaga ka pat Gailis nedzied pakļ , laupīja un Tautai neprasīja .

pirms mēneša, 2020.07.08 10:06

Ekonomika