Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aptauja: Pieaug skolēnu interese par profesijām veselības aprūpes nozarē

Latvijā ir audzis to skolēnu skaits, kas savu profesiju nākotnē vēlas saistīt ar veselības aprūpi, liecina izglītības organizācijas "Junior Achievement Latvia" veiktā Latvijas skolēnu karjeras aptauja.

Kā  informēja organizācijas vadītājs Jānis Krievāns, veselības aprūpē vēlētos strādāt 17% aptaujāto jauniešu un tā ierindojusies populārāko nozaru topā līdzās tādām nozarēm kā sociālās zinības, komerczinības un tiesības, kuras izvēlējās 22% aptaujāto un humanitārās zinātnes un māksla, kuras izvēlējās 17% jauniešu.

Viņš uzsvēra, ka pastiprināta skolēnu interese par profesijām veselības aprūpes nozarē vērojama, arī tuvojoties "Ēnu dienai" - ēnu vietas veselības aprūpē aizpildās visātrāk. Liels skaits skolēnu piesakās ēnot anesteziologus, ķirurgus, rehabilitologus, ģenētiķus un anestēzijas māsas.

Krievāns atklāja, ka ēnot anesteziologu ir populārāk nekā valsts amatpersonas, piemēram, ministrus. "Anesteziologs uz šo brīdi ir "Ēnu dienas" pieprasītākā profesija - jau pirmajā pieteikšanās dienā konkursā uz vienu šī speciālista ēnošanas vietu pieteicās 25 skolēni," pauda organizācijas vadītājs.

Kā liecina aptauja, domājot par savu karjeru, vairāk nekā puse jeb 57% skolēnu norādījuši, ka vissvarīgākais pirmajā darba vietā viņiem ir izaugsmes iespējas un profesionālo iemaņu attīstīšana. Atalgojumu par būtiskāko faktoru pirmās darba vietas izvēlē minējuši vien 14% aptaujāto.

Aptaujā noskaidrots, ka vairums skolēnu jeb 58% par atbilstošu sauc 500 - 800 eiro lielu mēneša atalgojumu pēc nodokļu nomaksas. Savukārt 23% par atbilstošu min 800 - 1000 eiro lielu algu, bet 7% aptaujāto savā pirmajā darba vietā vēlētos saņemt mēnešalgu lielāku par 1000 eiro.

"Junior Achievement Latvia" skolēnu karjeras aptauja tika veikta laika posmā no šī gada 14.janvāra līdz 21.janvārim, aptaujājot 1790 9. - 12.klašu skolēnus visā Latvijā.

Kā ziņots, karjeras izglītības programma "Ēnu diena" Latvijā šogad notiks 12.februārī. Ēnu devēji un ēnotāji aicināti pieteikties dalībai "Ēnu dienā" portālā "enudiena.lv".

Pērn Ēnu dienā piedalījās 1545 ēnu devēji, kuri piedāvāja kopumā 8664 vakances. Uz piedāvātajām vakancēm pretendēja 34 000 reģistrētu ēnotāju. Pieprasītākās profesijas bija programmētājs -341 pieteikums, fizioterapeits - 273, pilots - 260 un gaisa kuģa stjuarts - 250.

Savukārt ēnu devēju piedāvātākās profesijas bija ugunsdzēsējs/glābējs - 279 vakances, neatliekamās palīdzības ārsta palīgs - 222 vakances, sabiedrisko attiecību speciālists - 207 vakances.

Ēnu dienas mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Darba devējiem savukārt tā ir laba iespēja veidot sava uzņēmuma atpazīstamību un piesaistīt nākamos kolēģus.

Foto: publicitātes

 

Pievieno komentāru

Ekonomika