Ar šūpuļtīklu vieglumu un Latvijas dabas skaistumu (FOTO) 2

Kur rast iedvesmu? Kā sajusties kā vieglai pieneņpūkai, tomēr nepaceļoties gaisā? Risinājums ir šūpuļtīkls, kurā kārtīgi jāizšūpojas vai vienkārši jāieritinās, jāļaujas un jābauda. Ja šopavasar ir pārņēmusi doma, ka vajadzētu tikt pie jauna šūpuļtīkla, protams, tā meklējumos var doties uz veikaliem. Ja sirds kāro ko oriģinālāku, jālūko pēc meistaru darinājumiem. Bet, ja ir radusies vēlme šūpuļtīklu izgatavot pašam, jādodas pie floristes un dekoratores Ivetas Kokmanes. 

Izmanto tikai dabīgus materiālus


Iveta kopā ar kolēģi Ievu Zvirgzdiņu savu darbnīcu šā gada sākumā iekārtojušas kādā biroju ēkā Jelgavas depo rajonā, Rubeņu ceļa pašā galā. No ārpuses necilā celtne pilsētas rūpnieciskajā zonā pašlaik pārtop par modernu biroju ēku. Tur otrajā stāvā baltā telpā ar augstajiem griestiem tiek mezgloti šūpuļtīkli, lustra, galda lampas, dekori, bērnu šūpoles, šūpulīši zīdaiņiem un vēl citas lietas. 

Iveta apstiprina, ka tā ir parastā mezglošanas tehnika, kas nu jau kādu laiku atkal ir modē. Mezglošana pie mums atnākusi no jūrniekiem, kuri daudzu mēnešu ilgajā ceļā mezglojuši dāvanas saviem mājiniekiem. Mezglot Iveta iemācījusies 5. klasē, kad viņai Ropažu vidusskolā bijusi laba matemātikas un mājturības skolotāja Rimša. 

Toreiz vienīgais pieejamais materiāls mezglošanai bijuši tā dēvētie ballīšu striķi baltā un gaiši zilā krāsā, ar kuriem apdarināti puķu podi. Tagad mezglošana atdzimst jaunā kvalitātē un mezglojumi tiek izvietoti arī ārpus telpām – šūpuļtīkli, vigvami bērnu stūrītim, sapņu ķērāji, dažādi dekori. 


Visu rakstu varat izlasīt 11.aprīļa “Zemgales Ziņās”

Foto: Eva Pričiņa

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Līkrocis

Bet cenas gan fantastiskas un kosmonautu cienīgas.

pirms gada, 2019.04.12 11:55

Ekonomika