Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

''Biznesa naktī" labākie - bezvadu fēns, apdrukātas zeķes un rezervēšanas aplikācija

Sestdienas vakarā Jelgavas Tehnikumā noslēdzās "Biznesa nakts" – 25 stundu maratons, kurā vairāk nekā 30 jaunieši no dažādām pilsētas skolām komandās attīstīja septiņas biznesa idejas. Jaunieši izstrādāja konkrētus biznesa plānus un produktu prototipus. Pēc 25 stundu darba tika prezentētas septiņas idejas, kuras vērtēja kompetenta žūrija – uzņēmēji. Tieši viņi noteica tās trīs komandas, kuras katra saņēma 300 eiro naudas balvu, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

 

300 eiro par darbu nopelnīja komanda, kas piedāvāja mobilo aplikāciju "ManAwa", ar kuras starpniecību var online rezervēt galdiņu, piemēram, kafejnīcā un arī izvēlēties tiešsaistē ēdienus no ēdienkartes. Ideju prezentēja Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas 10. klases jaunieši – Laura Eva Furmanova, Līva Letīcija Pekarska, Amanda Spalva un Uģis Patriks Pumpurs. 

 

Naudas balvu saņēma arī komanda "Mood Socks" – garastāvokļa zeķes. Proti, jaunieši piedāvā apdrukātas zeķes, uzdrukājot uz tām dažādus interesantus tekstus latviešu valodā. Jaunieši šādu zeķu pāri iecerējuši pārdot par pieciem eiro. Komanda jau izveidojusi arī mājaslapu, kurā iespējams iegādāties zeķes ar dažādiem uzrakstiem. Attīstot biznesu tālāk, plānots pircējiem piedāvāt iesniegt arī savas idejas par uzrakstiem uz zeķēm. Biznesa idejas autore Ļiza Kuzmina no Kalnciema pagasta vidusskolas, kuras komandā darbojās arī Jelgavas 5. vidusskolas audzēkne Jana Dobrjanska, 6. vidusskolas jaunieši – Arina Vorobjova, Viktorija Juhņēviča un Roberts Ščerbaks.

 

Bet trešo naudas balvu – 300 eiro – saņēma komanda "MR.Ponytail", kas piedāvāja bezvadu ķemmi, kas pilda matu žāvēšanas fēna funkciju. Uzlādē un lieto. Jaunieši 25 stundās bija radījuši arī produkta prototipu, kuru šodien prezentēja žūrijai. Šajā komandā darbojās Diāna Samsonova un Santa Koževņikova no Spīdolas Valsts ģimnāzijas un Ralfs Bārs un Ēriks Miķelsons no Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas.

 

Jāpiebilst, ka šodien vēl tika prezentēta ideja Stacijas parkā izveidot vafeļu namiņu ar konkrētu 3D projektu, kāds tas varētu izskatīties, veidot koprades telpu "Lama", kurā pulcētos radoši jaunieši un realizētu savus talantus, radot dažādus produktus, cita komanda piedāvā aplikāciju, kurā apkopoti dažādi pasākumi jauniešiem, lai viņi saņemtu visu informāciju vienkopus, kā arī jaunieši bija izstrādājuši prototipu kokles futlārim ar klimata kontroli.

 

Šis bija pasākumu cikla "Biznesa nakts" otrais pasākums, pirms nedēļas notika "Ideju laboratorija", bet 22. martā pulksten 15 jaunieši aicināti uz noslēdzošo pasākumu "Izaugsme" Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Jelgavas Biznesa inkubatorā, kurā skolēniem būs iespēja uzzināt plašāku informāciju par atbalsta programmām un iespējām jaunajiem uzņēmējiem. 

 

Būtiski uzsvērt, ka šis pasākums notika, pateicoties Jelgavas uzņēmēju ziedojumiem, un to finansiāli atbalstīja arī Jelgavas pašvaldība.

 

"Biznesa nakti" Jelgavā organizē Jāņa Bisenieka fonds sadarbībā ar Jelgavas Ražotāju un tirgotāju asociāciju, LIAA Jelgavas Biznesa inkubatoru, Jelgavas Izglītības pārvaldi, Jelgavas Tehnikumu, Jelgavas Amatu vidusskolu un Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāziju.

 

Foto: Jelgavas pašvaldība

Pievieno komentāru

Ekonomika