Aptauja: Šogad darbavietu plāno mainīt 66% Latvijas iedzīvotāju 1

66% Latvijas iedzīvotāju tuvākā pusgada laikā ir iecerējuši mainīt savu darbavietu, 26% to neplāno darīt, bet vēl 8% par to nav domājuši, liecina speciālistu darba portāla "Cvmarket.lv" sadarbībā ar "Cvmarket.lt" veiktās aptaujas rezultāti.

Arī Lietuvā ir līdzīga situācija - 74% iedzīvotāju tuvākā pusgada laikā plāno mainīt savu darbavietu, 18% to neplāno, bet 8% nav par to domājuši.

"Cvmarket.lv" mārketinga menedžere Inga Daliba stāstīja, ka gan Latvijas, gan Lietuvas aptaujas rezultāti ir ļoti līdzīgi, jo arī ekonomika abās valstīs atmostas līdzīgos tempos.

"Tas arī ir viens no iemesliem, kāpēc cilvēki sāk domāt par darbavietas vai darba vides maiņu, jo savu potenciālu sāk saskatīt arī citās jomās. Lai arī abās valstīs procentuālais iedzīvotāju skaits, kas vēlas mainīt darbu, ir liels, tomēr šobrīd nav pamata domāt par masveida darbaspēka pārcelšanos no nozares uz nozari. Tajā pašā laikā darba devējs pret šādu statistiku nedrīkst izturēties vieglprātīgi. Iespējams, ir nepieciešams savu darbinieku un viņu paveiktā sīkāks izvērtējums," informēja Daliba.

Atbildot uz jautājumu, cik darbavietās līdz šim ir strādāts, Latvijā 24% respondentu atbildēja, ka divās, 22% atzina, ka vairāk nekā piecās. Trīs darba vietās strādājuši 18%, bet pa 14% aptaujāto strādājuši četrās un piecās darba vietās.

Savukārt Lietuvā vairums jeb nedaudz vairāk kā trešdaļa (34%) aptaujāto respondentu strādājuši vairāk nekā piecās darbavietās, 22% aptaujāto strādājuši trijās darbavietās, 13% strādājuši četrās un piecās darbavietas, bet 12% līdz šim strādājuši divās darba vietās.

67% Latvijas iedzīvotāju atzinuši, ka vēlmi mainīt darbu būtiski ietekmē saņemtais atalgojums, 27% tas ietekmē nedaudz, bet 6% neietekmē nemaz. Arī Lietuvā vairums aptaujāto iedzīvotāju (61%) atzīmē, ka vēlmi mainīt darbu ļoti ietekmē saņemtais atalgojums, 33% atalgojuma apmērs ietekmē nedaudz, bet 6% algas apjoms nekalpo kā primārais darba mainīšanas iemesls.

Kompānija aptauju veica no šā gada 7.aprīļa līdz 22.aprīlim, internetā aptaujājot attiecīgi vairāk nekā 1000 respondentu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

membrāns

...nav ko purgāties,es arī mainīšu darbu!!! Man celtniecībā jānes pa trim ķieģeļiem uz 9to stāvu,es vairs nevaru tik augsti uzkāpt,man palika 61 gadiņš,vai tad man visu atlikušo mūžu būs tie ķieģeļi jāstaipa,lai stiep paši .Iešu vecajā stacijas atejā par menedžeri,mācīšu,kā pareizi "kluci" spiest,likt ,klāt....

pirms 7 gadiem, 2014.05.26 22:23

Darba tirgus