NVA: Vairāk nekā 34 000 bezdarbnieku trūkst motivācijas meklēt darbu 6

Aptuveni 34 603 jeb 36% valstī reģistrēto bezdarbnieku ir augsts darba atrašanas iespēju līmenis, bet trūkst motivācijas meklēt darbu, liecina pirmie Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) veiktās bezdarbnieku profilēšanas rezultāti.

No pagājušā gada 1.novembra līdz šī gada 31.martam 96 121 bezdarbnieks ir izgājis NVA profilēšanu, aģentūrai LETA pastāstīja NVA speciāliste Iveta Kancēna. Viņa atgādina, ka profilēšanas rezultātā tiek noteikta klienta motivācija meklēt darbu, motivācija sadarboties ar NVA, kā arī prasmju pašvērtējums. Tāpat tā ļauj identificēt konkrētajam bezdarbniekam vispiemērotākos atbalsta pasākumus, kas vērsti uz viņu konkurētspējas veicināšanu darba tirgū.

Pirmie secinājumi rāda, ka daudzi klienti neatrod darbu, jo ir pasīvi tā meklēšanā, bet diemžēl profilēšana izgaismo arī sociāli ekonomiskos apstākļus, kas traucē vai kavē daļai meklēt darbu, norāda Kancēna. Piemēram, daļai bezdarbnieku ir veselības problēmas, grūtības nokļūt līdz darba vietai vai mazi bērni, kas jāaprūpē.

Jau ziņots, ka pērn 13.jūnijā Saeima pieņēma grozījumus Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likumā, kas cita starpā paredzēja ieviest bezdarbnieku profilēšanu, lai veiksmīgāk sekmētu viņu atgriešanos darba tirgū.

Pēc profilēšanas iziešanas katra bezdarbnieku apmācība tiek plānota, ņemot vērā personas individuālo bezdarba situāciju un izvērtējot gatavību iesaistīties darba tirgū. Sākotnēji bezdarbniekiem tiek piedāvātas apmācības, kas uzlabo prasmes un iemaņas, un tikai tad, ja tas nebūs līdzējis atrast darbu, NVA klientam ir pieejami finanšu ietilpīgāki pakalpojumi, piemēram, profesionālā apmācība vai pārkvalifikācija.

Bezdarbnieku profilēšana ļauj piedāvāt mērķētākus un klientiem piemērotākus pakalpojumus, līdztekus optimizējot NVA resursu izmantošanu, norāda Labklājības ministrijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

vijs

Ja algas būtu atbilstošas cenām veikalos ,būtu arī motivācija. Gribas strādāt un dzīvot,nevis eksistēt.
Eksistēt var arī nestrādājot.

pirms 7 gadiem, 2014.04.21 11:19

vecene

nu bet protams, ka vieglāk ir izpētīt, kuros datumos jāiet uzrakstīt kārtējais iesniegums, lai tiktu pie pabalstiem un sēdēt uz nodokļu maksātāju naudas. Kāpēc jāceļas un jāstrādā, ja var parazitēt. Tāds jau ir tas latvietis slinkais...
Un par vija rakstīto vispār gribas ģīmī iespļaut. Ja darbinieks ir labs, tad sen tie laiki ir garām, kad maksāja neko. Bet ja darbinieks ir pūt un palaid, tad arī neko nemaksā.

pirms 7 gadiem, 2014.04.21 11:42

Resnais

blēņas! Maximā kasiere var būt labu labā, bet alga ir tāda kā ir. Motivācija jau cilvēkam ir, bet bieži vien uz CV pat neatbild. Darbā neņem, jo nav pieredzes, bet kur to pieredzi iegūt? Uzskatu, ka mūsdienās daudz nozīmīgāka par motivāciju ir pazīšanās. Ja esi bosa dēls/meita, tad strādāsi bez pieredzes un par labu algu.

pirms 7 gadiem, 2014.04.21 12:20

tekla

cits viedoklis: Vairāk nekā 34 000 bezdarbnieku trūkst motivācijas meklēt darbu par algu 200 vai mazliet vairāk eiras mēnesī uz rokas.

pirms 7 gadiem, 2014.04.24 15:18

zina

Kāpēc jāstrādā, kad valsts maksā par nestrādāšanu?Piekrītu vecenei, ka vajag tikai pareizā datumā ierasties NVA un lieta darīta! Var lasīt odziņas, puķītes un pārdot, lai strādā muļķi un pensionāri!

pirms 7 gadiem, 2014.04.26 21:25

fin.ministrs

Nu-u -u , vispār jau fin.minisrs arī atzina, ka pat pie viņa algas, tam trūkst motivācijas un jēgas strādāt;))) Es viņu labi saprotu, taču tad nav jābrīnās par šiem nemotivētiem bezdarbniekiem, jo no to potenciāli nopelnītā pat visprimitīvākās vajadzības apmierināt nevar.

pirms 7 gadiem, 2014.04.28 08:29

Darba tirgus