Vilks prognozē algu kāpumu un 2-2,5% inflāciju 1

Tuvākajos gados inflācija Latvijā būs 2-2,5% līmenī, šodien tikšanās laikā ar Eiropas Savienības valstu žurnālistiem prognozēja finanšu ministrs Andris Vilks (V).

Ministrs vērtēja, ka tas ir labs inflācijas rādītājs Latvijai, Baltijas valstīm, jo šāda līmeņa inflācijas līmenis ir dabisks. Eiro ieviešana Latvijā nebūs pamats cenu kāpumam, pārliecību pauda Vilks.

Neierastā Latvijas situācija - izaugsme ir 4-5% līmenī, bet vidējā inflācija pērn faktiski nulles līmenī - veidojusies tāpēc, ka Latvija iznākusi no ļoti dziļas krīzes, cilvēki tērē piesardzīgi, arī uzņēmumi ir piesardzīgi investīciju veikšanā. Vienlaikus arī stabilās vai krītošās enerģētikas cenas, zemās naftas cenas nestimulē inflāciju.

Finanšu ministrs prognozēja, ka Latvijā turpinās kāpt algas. Patlaban algas kāpj par 4-5%, un Latvijas ekonomikā ir potenciāls algu kāpumam, vērtēja Vilks.

Kā ziņots, Finanšu ministrija prognozē, ka vidējā bruto mēneša darba samaksa Latvijā šogad būs 751 eiro. Savukārt 2013.gadā vidējā bruto darba samaksa tiek prognozēta 714 eiro apmērā. 2012.gadā vidējā mēneša bruto darba samaksa Latvijā bija 684 eiro, 2011.gadā - 660 eiro, bet 2010.gadā - 633 eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Special

Interesanti ar ko beigsies šīs plaisas veidošana starp valdību un viņu barotājiem, mums, mūsu nopelnītās naudas šitie saņem algas. Bet pieņem nepopulārus un kaitnieciskus likumus. Šis Vilks Latvijas latu aizsūtīja uz getliņiem, tagad ir kautkādi eiropas zilie rubļi.
Rakstā norādītās vidējās algas ir tikai izzīstas no pirksta, tādu vidējo algu nevar dabūt pat ņemot vērā deputātu četrciparu algas un latvijas nodzeršanos.
Ušakovs arī kā augonis sēž rīgas domē un galīgi neprotās aiziet! Lūk ko nozīmē varas vertikāle!

pirms 7 gadiem, 2014.01.14 22:06

Darba tirgus