"Dobeles dzirnavnieks" paredz pasūtījumu apjoma pieaugumu Ziemassvētku un Jaungada laikā

Neskatoties uz ārkārtas situāciju un Covid-19 ierobežojumiem, graudu pārstrādes uzņēmums AS "Dobeles dzirnavnieks" paredz pasūtījumu apjoma pieaugumu Ziemassvētku un Jaungada laikā, līdzīgi kā tas noticis iepriekš svētku laikā, atzina kompānijas valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils.

"Tradicionāli ap Ziemassvētku un Jaungada laiku pasūtījumu apjoms aug, īpaši miltu un miltu maisījumu segmentā. Paredzam, ka šogad situācija būs līdzīga," komentēja Amsils.

Vaicāts, kā kompāniju ietekmēs viesnīcu, restorānu un kafejnīcu (HoReCa) sektoram noteiktie ierobežojumi un ar tiem saistītie pasūtījumu samazinājumi, Amsils atzina, ka patlaban vēl grūti paredzēt situāciju, jo apstākļi strauji mainās, taču līdz ar to, ka cilvēki atkal vairāk laiku pavadīs mājās, noteikti pieaugs pasūtīju apjoms mazumtirdzniecībā un industriālo klientu segmentā.

Komentējot ārkārtējās situācijas ietekmi uz "Dobeles dzirnavnieka" ražotnēm, kompānijas valdes priekšsēdētājs norādīja, ka, uzņēmuma ikdienas darbu tas būtiski neietekmē, jo arī līdz šim tajās strādāja, ievērojot visus epidemioloģiskās drošības pasākumus. 

Līdztekus kompānijā jau laikus nolemts, ka "Dobeles dzirnavnieka" teritorijā var ienākt un iebraukt tikai sadarbības partneri ar spēkā esošu Covid-19 sertifikātu.

"Šobrīd ir vakcinēti aptuveni 80% "Dobeles dzirnavnieka" darbinieku, un vakcinācijas process turpinās - darām visu, lai varam būt pārliecināti, ka spēsim nodrošināt uzņēmuma darbības nepārtrauktību," uzsvēra Amsils.

Tāpat viņš sacīja, ka "Dobeles dzirnavnieks" ražotie produkti ir ar ilgu glabāšanas termiņu - piemēram, makaroni, milti, graudaugu pārslas un bakalejas produkti. Tā ir kategorija, pēc kuras krīzes situācijās paaugstinās pieprasījums visā pasaulē.

"Nenoliedzami, Covid-19 pandēmija nesusi virkni dažādu sarežģījumu, taču esam gandarīti, ka, neskatoties uz šiem apstākļiem un izaicinājumiem, kas saistīti ar izejvielu un darbaspēka izmaksu pieaugumu, esam spējuši nodrošināt nepārtrauktu ražošanas procesu un turpināt uzņēmuma stratēģiskās attīstības plānus," pauda Amsils.

Viņš uzsvēra, ka kompānija aizvadītajā gadā par 48% kāpināja eksporta apjomus, un līdz ar jauno ražotņu atklāšanu paredzama vēl straujāka eksporta izaugsme - sagaidāms, ka jau tuvāko gadu laikā eksporta apjomi augs par vēl aptuveni 30%. Patlaban uzņēmums eksportē savu produkciju uz vairāk nekā 70 valstīm Eiropā, Āfrikā, Āzijā un Dienvidamerikā.

Jau ziņots, ka "Dobeles dzirnavnieks" pagājušajā gadā strādāja ar 170,14 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 31,2% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas peļņa pieauga par 35,3% - līdz 5,68 miljoniem eiro.

Kompānija "Dobeles dzirnavnieks" reģistrēta 1991.gadā, un tās pamatkapitāls ir 3,897 miljoni eiro. Kompānijas lielākais akcionārs ir Igaunijas graudu ražotājs "Tartu Mill". Uzņēmuma galvenie darbības virzieni ir visa veida kviešu miltu, mannas, miltu maisījumu, makaronu, graudaugu pārslu, putraimu un dzīvnieku barības ražošana.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Ekonomika