Dzintara pavediens, kas labvēlīgi ietekmē mazuļu veselību (FOTO) 7

“Forgaminnt Kids” ir bērnu modes zīmols, kas ražo apģērbus jaundzimušajiem un pirms laika pasaulē nākušiem bērniņiem. Bet šie apģērbi ir ar inovatīvu dzintara pavedienu, kas labvēlīgi ietekmē mazuļu veselību un arī pārsteidz ar dizainu un tekstūru. 
Apvienojot augstas kvalitātes kokvilnu ar dzintara pavedienu, tiek iegūts īpaši mīksts elpojošs audums, kas uzlabo asinsriti, neizraisa alerģiju, nomierina, saglabā ķermeņa dabisko siltumu, aizsargā pret magnētisko lauku un ultravioleto staru iedarbību. 
Papildus apģērbu kolekcijai “Forgaminnt Kids” radošā komanda izveidojusi arī īpaša dizaina mīksto rotaļlietu – dārzeņu un augļu – kolekciju no ekoloģiskiem izejmateriāliem. Mantiņas raisa smaidu un palīdz bērniem iemīlēt augļus un dārzeņus. 
Viss sākās ar ideju, kas sākotnēji bija tikai domās un vēlmju sarakstos. “Ar savu ideju devāmies uz Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Jelgavas Biznesa inkubatoru. Biznesa inkubatorā esam ilgāk par gadu, un tā dotās iespējas un kopienas atbalsts nepilna gada laikā palīdzējis nonākt līdz gatavam produktam,” stāsta uzņēmuma vadītāja Zita Bauze. 

Dzintara diegs ir inovācija


Dzintara diegu izgudrojusi Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Biomateriālu un biomehānikas institūta vadošā pētniece inženierzinātņu doktore Inga Ļašenko. Kaut arī  dzintara diegam piemīt daudz labu īpašību, tas līdz šim tekstilizstrādājumos Latvijā izmantots visai maz. Dzintara diegam gan ir vairāki izmantošanas veidi. Pirmais – tekstils, otrais – medicīniskais. To var likt lietā implantu ražošanā, jo dzintaram ir prettrombu iedarbība. Tāpat dzintars palielina asins plūsmu kapilāros, un āda atjaunojas. To var izmantot arī higiēnas preču ražošanā. 
Zita stāsta, ka inovatīvā izejmateriāla un sākotnēji nelielo ražošanas apjomu dēļ izbraukāti daudzi tekstiluzņēmumi gan Latvijā, gan Lietuvā un Polijā, līdz atrasts uzņēmums tepat kaimiņvalstī Lietuvā, kas bija ar mieru ražot audumu ar dzintara pavedienu. 
“Mūsu auduma ar dzintara diegu ražošanai nepieciešamas jaunākās paaudzes adāmmašīnas, turklāt ne tik jaudīgas, kādas tās ir milzīgos tekstiluzņēmumos, kas dienā saražo vairākas tonnas audumu, kas arī bija šķērslis mums. Jauns uzņēmums sākotnēji noteikti nevar nodrošināt lielo ražotņu vēlamos apjomus, turklāt inovatīvais izejmateriāls ražošanā prasa citādu pieeju,” uzsver Zita.

Visu rakstu varat lasīt 21.marta “Zemgales Ziņās”

Foto: Eva Pričiņa

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Skats no malas

“Forgaminnt Kids” ir bērnu modes zīmols, kas ražo apģērbus jaundzimušajiem un pirms laika pasaulē nākušiem bērniņiem ar inovatīvu dzintara pavedienu, kas labvēlīgi ietekmē mazuļu veselību un arī pārsteidz ar dizainu un tekstūru.
Visu CIEŅU un paldies! par Jūsu darbu - ļoti patīk Jūsu produkcija!

pirms 2 gadiem, 2019.03.24 17:50

Zinātājs

Nav neviena pētījuma, kurš pierādītu jebkādu šajā rakstā piesaukto dzintara medicīnisko ietekmi.

pirms 2 gadiem, 2019.03.24 18:12

Anatolijs

Galvenais katram produktam ir stāsts. Vienmēr būs kāds klausītājs un kāds, kas noticēs....tas nekas, ka bez pierādījumiem:O

pirms 2 gadiem, 2019.03.24 21:16

Jaukas

Tās dāmas. Tikai tādas nenopietnas. Manuprāt.

pirms 2 gadiem, 2019.03.24 21:19

O

Apvienojot augstas kvalitātes kokvilnu ar dzintara pavedienu, tiek iegūts īpaši mīksts elpojošs audums, kas uzlabo asinsriti, neizraisa alerģiju, nomierina, saglabā ķermeņa dabisko siltumu, aizsargā pret magnētisko lauku un ultravioleto staru iedarbību - nu var jau muldēt :DDD Nav dzirdēts par dzintara izmantošanu alerģiju profilaksē un ārstēšanā.Kā viens pavediens diegā var padarīt elpojošāku audumu?Uzlabot asinsriti? Uz aizsargāt pret MAGNĒTISKO LAUKU :DDDDDD? Kā?

pirms 2 gadiem, 2019.03.25 13:43

Sraka

Jā jā jā,dzintara pavediens.Vai apakšbiksēs to nevar iešūt!Galvenais lai no bagātiem jefiņiem nosūkt naudu.

pirms 2 gadiem, 2019.03.25 16:37

To O

To var nosaukt par placebo efektu.Arī cukurūdens var kādam palīdzēt,ja kādam ir sirds problēmas.

pirms 2 gadiem, 2019.03.25 17:49

Ekonomika