Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

EM rosina tūrisma un viesmīlības uzņēmumos strādājošajiem sniegt atbalstu 30% apmērā no darbinieka bruto algas

Ekonomikas ministrija (EM) rosina tūrisma un viesmīlības uzņēmumiem līdz gada beigām sniegt atbalstu 30% apmērā no darbinieka bruto algas, aģentūru LETA informēja ministrijā.

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV) Ekonomikas attīstības grupā prezentēja ministrijas piedāvājumu atbalsta mehānismam ilgtspējīgiem eksportējošiem un tūrisma nozares uzņēmumiem Covid-19 negatīvo seku mazināšanai.

Atbalsta programmas plānotais finansējums ir 70 miljoni eiro, no tiem 50 miljoni eiro paredzēti atbalstam eksportējošiem uzņēmumiem, bet 20 miljoni eiro plānoti atbalstam tūrisma nozares komersantiem, kopumā sniedzot atbalstu 34000 uzņēmumu. 

EM skaidroja, ka atbalsta apmērs katram uzņēmumam tiks aprēķināts pēc uzņēmumā nodarbināto skaita un apgrozījuma krituma salīdzinājumā ar 2019.gadu. Atbalstu uzņēmums varēs izmantot darbības atsākšanas nodrošināšanai. Atbalsta saņemšanas periodā uzņēmumam būs jāsaglabā attiecīgo darba vietu skaits.

Ar tūrisma nozari saistītiem uzņēmumiem EM piedāvā atbalstu darbības atsākšanai uzņēmējam par katru nodarbināto 30% apmērā no bruto darba algas izmitināšanas, sabiedriskās ēdināšanas, tūrisma operatoru, tūrisma objektu un pasākumu organizēšanas uzņēmumiem. Kopējais atbalsta apmērs nevarēs pārsniegt 20% no 2019.gada uzņēmuma nomaksātajiem darba spēka nodokļiem.  

Atbalstu plānots piešķirt uzņēmumiem, kuru apgrozījuma kritums ir vismaz 30% vai vismaz 50% pasākumu organizēšanai salīdzinājumā ar 2019.gadu. Ja uzņēmums ir dibināts 2020.gadā, vērā tiks ņemti 2020.gada dati. Atbalsta sniegšanas ilgums paredzēts līdz 2020.gada beigām.

Atbalsta programmas ietvaros plānots atbalstīt apmēram 3200 uzņēmumu un 44 000 nodarbināto.

Eksportējošiem uzņēmumiem piedāvāts atbalsts tiem komersantiem, kuru eksporta apmērs 2019.gadā bija vismaz miljons eiro un apgrozījuma kritums bijis vismaz 20% salīdzinājumā ar iepriekšējā gada vidējo vai attiecīgo mēnesi, un vidējā alga uzņēmumā 2019.gadā pārsniedz 800 eiro. 

Atbalsta kopējo apmēru paredzēts aprēķināt 30% apmērā no katra darbinieka algas, kas pārsniedz 800 eiro, bet nepārsniedz 1500 eiro. Atbalsta apmērs tiks aprēķināts par algu, kas izmaksāta par iepriekšējo mēnesi. Maksimālais atbalsta sniegšanas ilgums -paredzēts trīs mēneši.

Atbalsta programmas ietvaros plānots atbalstīt vairāk nekā 200 uzņēmumu un 42 000 darbinieku.

Detalizētāki atbalsta saņemšanas nosacījumi tiks ietverti Ministru kabineta noteikumos, kas šobrīd tiek izstrādāti. Plānots, ka atbalsta programmu administrēs Valsts ieņēmumu dienests (VID).

Vitenbergs stāstīja, ka lielākā daļa Covid-19 ieviestie ierobežojumi pamazām tiek atcelti vai mazināti, ekonomiskā aktivitāte sākt pieaug, taču lielai daļai uzņēmumu joprojām nav iespēja atsākt darboties ar pilnu jaudu, tādējādi rodas grūtības noturēt darbiniekus daļējas dīkstāves dēļ. 

"Uzņēmumiem ir naudas plūsmas un piegāžu ķēžu traucējumi, atlikti norēķini un apgrozāmo līdzekļu trūkums. Tāpēc EM rosina ieviest atbalsta programmu krīzes skartajiem eksportējošiem un tūrisma nozares uzņēmumiem, piedāvājot atbalstu, kas paredzēts uzņēmējdarbības pilnvērtīgai atsākšanai un darbinieku noturēšanai," pauda Vitenbergs. 

Foto: pixabay.com

Pievieno komentāru

Ekonomika