Iedzīvotāji var saņemt attālinātas karjeras konsultācijas

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) jebkuram interesentam piedāvā iespēju saņemt attālinātas individuālas karjeras konsultācijas,  informēja NVA.

Lai pieteiktos, klientam pa tālruni vai ar e-pasta starpniecību jāsazinās ar NVA filiāli. Konsultācijas laikā klientam nepieciešams tālrunis, dators ar interneta pieslēgumu, e-pasts un iespēja atvērt "MS Word" un PDF dokumentus.

Konsultācijas laikā karjeras konsultants palīdzēs izvēlēties piemērotu darba piedāvājumu, sagatavot pieteikuma dokumentus un vizuāli tos noformēt, izveidot CV saturu atbilstoši darba piedāvājumam un uzrakstīt motivācijas vēstuli.

Tāpat klients iegūs informāciju par pieprasījumu darba tirgū un izglītības iespējām, kā arī uzzinās, kādas viņam piemērotas brīvās darba vietas ir pieejamas, un tiks informēts par citiem jautājumiem.

Vienlaikus NVA līdz 4.jūnijam aicina darba devējus iesniegt pieteikumus vajadzīgo darbinieku apmācībai Eiropas Sociālā fonda projekta "Atbalsts bezdarbnieku izglītībai" pasākumā "Apmācība pie darba devēja".

Aģentūrā uzsver, ka tā ir iespēja darba devējiem saņemt dotāciju, lai sagatavotu vajadzīgos speciālistus, izvēloties un apmācot NVA reģistrētos bezdarbniekus uzņēmuma vidē. 

Tikmēr biedrības un nodibinājumi var pieteikties pasākuma "Darbam nepieciešamo iemaņu attīstība nevalstiskajā sektorā" īstenošanai un iesaistīt bezdarbniekus vecumā no 18 līdz 29 gadiem (ieskaitot) un bezdarbniekus ar invaliditāti darbā sabiedrības labā. Pieteikumus līdz šī gada 4.jūnijam pieņem NVA filiāles Bauskā, Cēsīs, Dobelē, Jelgavā, Jēkabpilī, Jūrmalā, Limbažos, Ludzā, Madonā, Ogrē un Rīgā. 

Biedrībām un nodibinājumiem tā ir iespēja piesaistīt savam darbam perspektīvus darbiniekus, savukārt bezdarbniekiem - iespēja iegūt darba pieredzi un attīstīt darba iemaņas, darbojoties IT jomā un projektu vadīšanā, palīdzot administratīvajā darbā, rīkojot kultūras un sporta pasākumus, vadot pulciņus, nodarbojoties ar jaunatnes lietām un veicot citus darba pienākumus, skaidro NVA.

Pieteikties dalībai šajā NVA pasākumā var jebkura Latvijā reģistrēta biedrība vai nodibinājums, izņemot politiskās partijas. Darba pienākumi biedrībā vai nodibinājumā pasākuma dalībniekam būs jāveic piecas dienas nedēļā - ne mazāk kā četras stundas un ne vairāk kā astoņas stundas dienā. Iesaistes ilgums pasākumā ir no diviem līdz sešiem mēnešiem.

Bezdarbnieks, piedaloties pasākumā, no NVA saņems stipendiju desmit eiro dienā. Pasākuma dalībnieku NVA apdrošinās pret nelaimes gadījumiem, kā arī apmaksās veselības pārbaudi, ja tā ir paredzēta.

NVA izvērtēs pieteikuma atbilstību pasākuma nosacījumiem un pieņems lēmumu apstiprināt vai atteikt nevalstiskajai organizācijai pasākuma īstenošanu.

Latvijā šogad pirmajā ceturksnī bezdarba līmenis bija 7,4% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem, kas ir par 0,5 procentpunktiem vairāk nekā 2019.gada attiecīgajā periodā un par 1,4 procentpunktiem vairāk nekā pērn ceturtajā ceturksnī, liecina Centrālās statistikas pārvaldes publiskotie darbaspēka apsekojuma rezultāti.

2020.gada pirmajā ceturksnī Latvijā bija 72,2 tūkstoši bezdarbnieku vecumā no 15 līdz 74 gadiem, kas ir par 5,3 tūkstošiem vairāk nekā pirms gada un par 14,3 tūkstošiem vairāk nekā iepriekšējā ceturksnī.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Ekonomika