Jau desmito reizi notiks mācības "Laukiem būt!"

Šodien jau desmito reizi notiks ikgadējās Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) organizētās mācības "Laukiem būt!",  informēja LLKC.

Mācību mērķis ir atbalstīt gados jaunu cilvēku uzņēmējdarbības uzsākšanu lauku teritorijās, sniedzot iespēju iegūt ar uzņēmējdarbību saistītas zināšanas, apmeklējot intensīvu mācību kursu, un iespēju iegūt naudas balvu, ko var izmantot biznesa idejas īstenošanai, piedaloties jauno uzņēmēju konkursā.

Mācībās var piedalīties visi interesenti vecumā no 18 līdz 40 gadiem, kuri savu ideju vēlas īstenot lauku reģionos.

Atbilstoši edpidemioloģiskajai situācijai valstī, šogad mācības plānotas gan klātienē, gan neklātienē septiņu dienu garumā. Tostarp tiek plānota viena informatīvā diena, piecas mācību dienas, kā arī noslēguma prezentāciju diena.

Absolvējot piecu dienu mācību kursu, dalībnieki saņems sertifikātu, kas būs kā ceļazīme dalībai konkursā un cīņai par naudas balvām savas idejas īstenošanai. Konkurss notiks 2022.gada pirmajā ceturksnī.

Kā norāda LLKC, līdz šim "Laukiem būt!" piedalījušies 1942 jaunieši, savukārt konkursā startējuši 513 jaunieši.

"Laukiem būt!" mācības tiek organizētas Valsts Lauku tīkla aktivitātē "Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai".

LLKC darbojas kopš 1991.gada. Tā mērķis ir veicināt lauku attīstību, paaugstinot lauku uzņēmēju profesionālās un ekonomiskās zināšanas, nodrošināt konsultāciju un mācību organizāciju visos Latvijas novados, paaugstināt lauku iedzīvotāju konkurētspēju Eiropas Savienībā un organizēt Zemkopības ministrijas padotībā esošajās iestādēs strādājošo darbinieku tālākizglītību.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Ekonomika