Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunajā "Linas Agro" lauksaimniecības tirdzniecības un pakalpojumu centrā Ozolnieku novadā ieguldīti vairāk nekā četri miljoni eiro 6

Ozolnieku novada Cenu pagastā, netālu no Jelgavas, atklāts Lietuvas lauksaimniecības investīciju holdinga "Linas Agro Group" lauksaimniecības tirdzniecības un pakalpojumu centrs, kura izveidē ieguldīti vairāk nekā četri miljoni eiro, aģentūru LETA informēja holdinga pārstāvis Viesturs Strauja.

Jaunajam centram dots nosaukums "Baltijas ceļš". Tagad abas holdinga meitassabiedrības Latvijā - "Dotnuva Baltic" un "Linas Agro" - strādā zem viena jumta. Strauja skaidroja, ka līdz šim "Dotnuva Baltic" galvenā mītne atradās Pierīgā - Piņķos -, savukārt "Linas Agro" Latvijas vadības un pārdošanas komanda uz Ozolniekiem pārcēlusies no Jelgavas.

Jaunā tirdzniecības un pakalpojumu centra kopējā platība ir 3300 kvadrātmetri, no kuriem ofisa un mācību centra telpām atvēlēti 1700 kvadrātmetri. Servisa zonā vienlaikus iespējams apkalpot 10 traktorus, tehnikas ekspozīcijai izveidota telpa divu stāvu augstumā. Blakus iekārtotas telpas sēklu, mēslojuma un augu aizsardzības līdzekļus tirdzniecībai, kur klienti varēs saņemt arī agronomu konsultācijas.

"Dotnuva Baltic" un "Linas Agro" centra būvniecību, kas tika sākta 2018.gada novembrī un pabeigta šogad oktobrī, pēc "Linas Agro Group" pasūtījuma veica viens no Lietuvas lielākajiem celtniecības uzņēmumiem "Panevežio statybos trestas". Celtniecībā un centra iekārtošanā kopumā ieguldīti vairāk nekā četri miljoni eiro. 

"Centrs būvēts, domājot arī par tā turpmāko attīstību un paredzot pastāvīgas darba vietas 40 līdz 50 darbiniekiem. Plašajā ekspozīciju zālē zem jumta izvietotā traktortehnika dod papildu ērtības gan darbiniekiem, gan klientiem. Plānojot ciešu sadarbību ar Latvijas Lauksaimniecības universitāti un ekspertiem, jaunajā centrā iekārtota funkcionāla mācību telpa, kurā var iebraukt arī traktors," aprakstīja Strauja.

Savukārt "Dotnuva Baltic" un "Linas Agro" valdes priekšsēdētājs Rītis Riškus uzsvēra, ka iecere Latvijā uzcelt jaunu, modernu un vērienīgu lauksaimniecības tirdzniecības un pakalpojumu centru "Linas Agro Group" bijis jau sen.

"Tas mums bija nepieciešams, lai nodrošinātu abu uzņēmumu izaugsmi, kā arī spētu klientiem piedāvāt kompleksu pakalpojumu un operatīvāku apkalpošanu. Pārceļot savu galveno mītni uz Ozolnieku novadu Zemgalē, mēs esam vēl tuvāk zemniekiem. Te arī mūsu darbiniekiem radīti komfortabli darba apstākļi un izveidotas mājīgas atpūtas zonas," apgalvoja Riškus.

Laika kapsulā, kas pērn novembrī iemūrēta "Baltijas ceļa" pamatos, ievietota detalizēta informācija par objekta ieceri. "Linas Agro" īpašais vēstījums nākotnei ir laika kapsulā ievietotā mēģene ar graudu un sēklu paraugiem, savukārt "Dotnuva Baltic" uz nākotni "nosūtījusi" tradicionālo uzgriežņu atslēgu. Kapsulā atrodas arī magnētiņš ar Latvijas karogu un laikraksta "Zemgales Ziņas" 2018.gada 15.novembra numurs, kurā atspoguļoti Latvijas 100 gadu jubilejas svinību pasākumi.

"Dotnuva Baltic" ir lauksaimniecības tehnikas tirdzniecības un servisa uzņēmums, kas dibināts 2010.gadā. "Dotnuva Baltic" ir Lietuvas "Dotnuva Baltic" meitas uzņēmums, kas ietilpst "Linas Agro Group" koncernā, apvienojot uzņēmumus, kuri atrodas Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Dānijā.

Savukārt "Linas Agro" pamatdarbība ir sertificētu graudaugu un eļļas augu sēklu, kā arī mēslojuma un augu aizsardzības līdzekļu tirdzniecība. "Linas Agro" ir "Linas Agro Group" meitas uzņēmums. Grupas 35 uzņēmumos Lietuvā, Latvijā, Igaunijā un Dānijā kopumā strādā 2220 darbinieku.


Foto: no arhīva


Pievieno komentāru

Komentāri 6

Laima

Bizness bēg uz Ozolniekiem! Tas ir loģiski, jo pilsētu vada vecs komunists, bet Ozolniekus biznesmenis.

pirms 10 mēnešiem, 2019.10.22 18:13

jānis

Te es domāju ir pārspīlēta ozolnieku domes loma biznesa attīstībai ārpus jelgavas pilsētas. Ticamāks būtu arguments ka zeme ārpus pilsētas ir lētāka kā pilsētā un ozolniekus izvēlas tapēc ka tas nav tālu no pilsētas. Ja šo ozolnieku mēru - biznesmeni nosūtītu par mēru piemēram uz rundāles novadu tad šaubos ka veikals būtu uzbūvēts tad rundāles novadā.

pirms 10 mēnešiem, 2019.10.23 12:48

m!

Lai tad pacel minimalo algu lidz eiropas videjajai

pirms 10 mēnešiem, 2019.10.24 11:16

Ekonomika