Jaunieši, kuri nestrādā un nemācās, Jelgavā var pilnveidoties projektā "Proti un dari!" 1

Jelgavas pašvaldība turpina īstenot projektu "Proti un dari!" un aicina iesaistīties jaunus dalībniekus. Projekta mērķis ir motivēt un iesaistīt atbalsta pasākumos jauniešus vecumā no 15 līdz 29 gadiem, kuri nemācās, nestrādā, neapgūst arodu un nav reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieki, informē pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

No 2016. gada līdz šā gada oktobrim individuālu atbalstu projektā saņēmuši jau 196 jaunieši, no kuriem vairāk nekā puse pēc projekta ir vai nu uzsākuši mācības, vai iesaistījušies darba tirgū. Šobrīd atbalstu saņem astoņi jaunieši un tiek gaidīti pievienojamies jauni dalībnieki. "Proti un dari!" mērķis ir iesaistīt atbalsta pasākumos tos 15–29 gadus vecos jauniešus, kuri nestrādā, nav reģistrēti NVA kā bezdarbnieki un nemācās. Vispirms jaunietim tiek izraudzīts viņam piemērots programmas vadītājs un mentors, tad jaunietis tiek profilēts, lai apzinātu viņa vājās un stiprās puses, un rezultātā top individuāls darba plāns, lai jaunieti pēc iespējas sekmīgāk iekļautu sabiedriskajā dzīvē un darba tirgū. Individuālā atbalsta programma var ilgt līdz deviņiem mēnešiem, bet visbiežāk projektā jaunieši iesaistās 4–6 mēnešus.

 

Jauniešu mentors Jānis Otikovs, kurš par mentoru strādā jau vairākus gadus, atzīst, ka jaunieša interese iesaistīties lielā mērā atkarīga no tā, kur viņš ir ieguvis informāciju par projektu. "Ja to atradis pats, motivācija mācīties, apgūt kaut ko jaunu, strādāt ar sevi ir daudzkārt lielāka nekā tad, ja projektā viņu mudinājuši iesaistīties vecāki vai draugi. Šādos gadījumos nepieciešama lielāka kontrole un motivēšana," stāsta J.Otikovs, uzsverot, ka jaunietim ir jāapzinās – atbalsta pasākumu mērķis nav sarežģīt viņa dzīvi, bet gan palīdzēt iegūt izglītību, paaugstināt kvalifikāciju un viņa konkurētspēju darba tirgū. "Dažkārt ne jau tas, ka viņi atrod darbu vai izvēlas mācīties, ir būtiskākais – daudz svarīgāks ir morālais atbalsts, stimuls, lai jaunieši notic paši sev un rīkojas. Nereti jaunietim ir grūti saprast, ko viņš grib šajā dzīvē, taču kopīgiem spēkiem mums tas izdodas," tā mentors.

 

J.Otikovs skaidro, ka lielākoties projektā iesaistās jaunieši ar nepabeigtu izglītību, tādi, kuri ieguvuši arodu, bet nevēlas savā profesijā strādāt, vai arī jaunās māmiņas. "Piemēram, kāda LLU absolvente, bērna kopšanas atvaļinājumā saprotot, ka vairs nevēlas strādāt savā profesijā, projektā ieguva grāmatvedes kvalifikāciju un šobrīd turpina darbu šajā jomā," stāsta J.Otikovs, norādot, ka šī ir iespēja sevis pilnveidošanai, turklāt bez maksas. Nepieciešama vien motivācija kaut ko savā dzīvē mainīt.  

 

Jaunietis projektā saņem regulāru mentora un programmas vadītāja atbalstu, kā arī dažādu speciālistu konsultācijas, piemēram, psihologa, karjeras konsultanta, logopēda. Tāpat šajā projektā iesaistītie bez maksas var apmeklēt kursus, iegūstot sertifikātu vai apliecību, un līdz šim dalībnieki izvēlējušies mācīties svešvalodas, programmēšanu, lietvedības pamatus, apmeklēt skaistumkopšanas jomas kursus, aukles, autoiekrāvēja vadītāja kursus, B kategorijas autovadītāja kursus, grāmatvedības, metinātāja kursus.

 

Jaunieši iesaistīties projektā "Proti un dari!" var, sazinoties ar kādu no programmas vadītājām Jelgavā – Daci Ekšu (tālrunis 29536996, e-pasts 2402@tvnet.lv) vai Edīti Komasu-Dorbi (tālrunis 28366389, e-pasts edite.komasa@freelanceri.lv).

 

Projekts "Proti un dari!" tiek īstenots ar Eiropas Savienības fondu atbalstu programmā "Izaugsme un nodarbinātība".

 

 

Foto: no arhīva

 


Pievieno komentāru

Komentāri 1

dfg

Lielākoties šie cilvēki nemaz nevēlās strādāt. Ar šīs programmas palīdzību faktiski šiem cilvēkiem tiek izdarīts lāča pakalpojums - ar viņiem auklējās vēl vairāk, un viņi saprot, ka gan jau dabūs arī citus pabalstus. Šī nauda būtu jānovirza uzņēmumiem algu daļējai subsidēšanai, kur šie jaunieši sāktu darba gaitas. Laikā, kad valstī katastrofāli trūkst darba roku visās nozarēs, it īpaši ļoti daudz vienkāršu darbu veicējiem, šī programma ir kā nespējīgo auklēšanas programma, kuras rezultāts ir nekāds. Tiek izcelts viens tā saucamais veiksmes gadījums, bet cik daudz ir vienkārši neizdevušās sadarbības, kas ir bijis vien lieki iztērēts laiks visām iesaistītajām pusēm?

pirms mēneša, 2021.10.24 01:46

Ekonomika