Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas biznesa inkubators šogad saņēmis rekordlielu uzņēmēju pieteikumu skaitu

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Jelgavas biznesa inkubators pavasara un rudens uzņemšanā kopumā saņēmis 100 uzņēmēju pieteikumus, kas ir rekordliels skaits, aģentūru LETA informēja inkubatora vecākā projektu vadītāja Renāte Bērnate.

Šī gada otrajā uzsaukumā LIAA Jelgavas biznesa inkubators saņēmis 45 biznesa ideju pieteikumus. Pirmsinkubācijas programmai savu pieteikumu iesniedza 31 privātpersona un uzņēmumi, savukārt inkubācijas atbalsta saņemšanai pieteicās 14 uzņēmumi. Uzņēmēji savas biznesa idejas aizstāvēja komisijas sēdēs, pēc kurām biznesa inkubators uzņēmis 20 jaunus dalībniekus pirmsinkubācijas programmā un piecus uzņēmumus inkubācijas programmai. 

Bērnate skaidroja, ka 2019.gadā iesniegto pieteikumu skaits LIAA Jelgavas biznesa inkubatoram ir rekordliels - pavasara un rudens uzņemšanā kopumā saņemti 100 pieteikumi.

Otrajā iesaukumā inkubācijas atbalstam apstiprināti svaigās pastas ražotājs SIA "PastaHouse", uzņēmumu nelikvīdo preču izsoļu platformas izstrādātājs SIA "Nemetara", ķirbju miltu ražotājs SIA "RichBerry", "attefall" moduļu māju izgatavotājs SIA "Max Construction" un priežu čiekuru produktu ražotājs SIA "Mītavas Čiekurs". 

Pavisam LIAA biznesa inkubatori visā Latvijā otrajā uzsaukumā saņēmuši 441 pieteikumu, no tiem 223 uzņemšanai inkubācijas programmā un 218 - pirmsinkubācijas programmā. Vislielākais pieteikums skaits saņemts Radošo industriju inkubatorā Rīgā - 62 pieteikumi -, Jūrmalas biznesa inkubatorā - 58 -, kā arī Jelgavas biznesa inkubatorā - 45. Tāpat kā iepriekšējos uzsaukumos, arī šajā reizē ir plaši pārstāvētas dažādas nozares. 

LIAA Jelgavas biznesa inkubatora pieteikumos dominēja pārtikas produktu izstrāde, būvniecība, tehnoloģiju un dizaina produktu izstrāde, arī dažādu pakalpojumu nodrošināšana skaistumkopšanā, izglītībā.

Jelgavas biznesa inkubatorā pašlaik ir 55 dalībnieki, no tiem 35 ir uzņēmumi, kuri saņem inkubācijas atbalstu, un 20 biznesa ideju autori ir sākuši testēt savas idejas dzīvotspēju pirmsinkubācijas programmā. Septembrī pirmsinkubācijas programmu pabeidza 15 biznesa ideju autori, no kuriem divi pretendēja inkubācijas atbalsta saņemšanai.

Inkubators jaunu dalībnieku uzsaukumus organizē divas reizes gadā - pavasarī un rudenī. Nākamā uzņemšana notiks martā, kad arī citi jaunie uzņēmēji un biznesa ideju autori, kuru darbības teritorija ir Jelgava, Tērvete, Auce, Dobele, Ozolnieki un to novadi, aicināti pieteikties kādai no atbalsta programmām.

Foto: no arhīva

 

Pievieno komentāru

Ekonomika