Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Konkursa “Biznesa skices” finālā iekļuvuši divi projekti no Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas

Līdz 4. decembrim vietnē biznesaskices.projektubanka.lv ikvienam interesentam un potenciālajam investoram ir iespēja nobalsot par kādu no desmit oriģinālām un radošām biznesa idejām, kas izraudzītas kā labākās “Swedbank”, “Junior Achievement Latvia” (JA Latvia) un Projektu bankas rīkotajā biznesa plānošanas konkursā “Biznesa skices”. Konkursa uzvarētājs tiks noteikts, pusfinālā iegūtajam punktu skaitam pievienojot publiskā balsojuma rezultātus un piesaistīto līdzekļu apjomu, informē “Swedbank” mediju attiecību vadītājs Jānis Krops.

Komandu, ko veido vidusskolēni un audzēkņi no profesionālajām vidējām izglītības iestādēm “JA Latvia” dalībskolām, piedāvātās biznesa idejas, atklāj, ka skolēnu redzeslokā  ir daudzveidīgas un arī plašākai sabiedrībai aktuālas tēmas. Finālā iekļuvuši pa diviem projektiem no Cēsu Valsts ģimnāzijas un Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas, kā arī pa vienam no Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolas, Ikšķiles vidusskolas, Ogres 1. vidusskolas, Bauskas 2. vidusskolas, Kārsavas vidusskolas un Kaunatas vidusskolas.

Starp finālā iekļuvušo skolēnu mācību uzņēmumu biznesa idejām ir gan inovatīvi tehnoloģiju risinājumi – lietotne “Dietfriend” veselīga uztura plānošanai un pārnēsājamās baterijas mobilajiem tāruņiem “merCase”, gan dabiska pārtika un kosmētika – “Ķirbēns”, kas piedāvā dažādus ķirbju produktus, izmantojot lielo ogu teju vai 100 procentu apmērā, “Rosaella”, kas gatavo dabiskus sejas, lūpu, ķermeņa un pēdu skrubjus, un “Titanium Nails”, kas piedāvā eļļu nagu kopšanai no dabiskām izejvielām ar ērtu aplikatoru. Vairākas biznesa idejas skaistītas ar dizainu, piemēram, “Crlrs” mndt vēlas radīt īpaša dizaina T-kreklus un džemperus, “Layer of Nature” piedāvā korķa āķīšus zeķu izvietošanai veikalu stendos, “Hide Seek” – ērti lietojamus aksesuāri/uzšuves apģērbam par Ziemeļeiropas mežu tēmām un uukrūzes – metāla krūzītes ceļojumiem ar apdruku – spēlēm laika īsināšanai. Bet projekts “Erato” piedāvā mūzikas pakalpojumus sadarbībā ar mūzikas skolas audzēkņiem.

“Pozitīvi vērtējams tas, ka daudziem jauniešiem ir svarīgi radīt ilgtspējīgas un videi draudzīgas idejas. Nu pienācis brīdis pārliecināties arī par šo ideju dzīvotspēju. Žūrija ir izvēlējusies desmit pretendentus, kurus tagad gaida pārbaudījums īstajā “dzīves skolā”, saņemot sabiedrības vērtējumu – tātad gatavību iecerētos produktus iegādāties,” stāsta “Swedbank” Finanšu institūta vadītājs un žūrijas pārstāvis Reinis Jansons.

Lai iekļūtu finālā, komandām bija jāiegūst vismaz puse no maksimālā punktu skaita, ko piešķīra žūrija (Swedbank, JA Latvia, Projektu banka, “Deep White”, konkursa vēstneši – uzņēmēji), vērtējot kampaņas pieteikumus no dažādiem skatpunktiem. Kampaņas un reklāmas video tiks publiskoti vietnē biznesaskices.projektubanka.lv, kur par tiem varēs nobalsot ikviens interesents, bet investori varēs ieguldīt, viņuprāt, daudzsološākajās idejās. 

Konkursa uzvarētājt tiks paziņoti JA Latvia skolēnu mācību uzņēmumu valsts mēroga pasākumā – nacionālajā gadatirgū “Cits Bazārs” 7. decembrī. Tiks apbalvotas trīs labākās skolēnu mācību uzņēmumu komandas. 1. vietas ieguvēji saņems 3000 eiro, 2. vietas – 2000 eiro, bet 3. vietas ieguvēji – 1000 eiro pēc nodokļu nomaksas, ko segs “Swedbank”, savas biznesa idejas attīstīšanai. Īpašas balvas paredzētas arī komandu konsultantiem – aizrautīgākajiem ekonomikas skolotājiem.

Vairāk informācijas par konkursu un padomu video uzņēmējdarbības uzsākšanai meklējiet biznesaskices.lv/konkurss.

Foto: publicitātes

 

 

Pievieno komentāru

Ekonomika