Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"Latraps" apgrozījums pagājušajā finanšu gadā provizoriski audzis par 36%

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības "Latraps" apgrozījums pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2019.gada 1.jūlija līdz 2020.gada 30.jūnijam, pēc provizoriskiem datiem, bija 270 miljoni eiro, kas ir par 36% vairāk nekā gadu iepriekš, aģentūrai LETA pastāstīja "Latraps" valdes priekšsēdētājs Edgars Ruža.

Viņš teica, ka apgrozījuma pieaugums ir saistīts ar graudu labo ražu.  

Tāpat Ruža norādīja, ka aizvadītajā finanšu gadā graudu cenas bija virs vidējā līmeņa salīdzinājumā ar pēdējiem pieciem gadiem.

"Latraps" valdes priekšsēdētājs arī piebilda, ka pagājušajā finanšu gadā kooperatīvs paveicis vairāk, nekā bija plānots. "Tik daudz graudu nebijām paredzējuši iepirkt, bet raža padevās laba un tos nācās iepirkt," pauda Ruža.

Tajā pašā laikā viņš atzina, lai gan Latvijā kopumā pērn tika ievākta rekordliela graudu raža, Zemgalē pagājušais gads ražas ziņā bija sliktākais pēdējā desmitgadē, apliecinot, ka pēdējos gados graudkopība attīstās arī citos Latvijas reģionos, ne tikai Zemgalē, kas vēsturiski uzskatīta par Latvijas "maizes klēti".

Jau ziņots, ka"Latraps" apgrozījums iepriekšējā finanšu gadā, kas ilga no 2018.gada 1.jūlija līdz 2019.gada 30.jūnijam, bija 198,867 miljoni eiro, kas ir par 10,7% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kooperatīva peļņa saruka par 35,1% - līdz 664 704 eiro.

"Latraps" ir reģistrēts 2000.gadā. Kooperatīva pamatdarbība ir biedriem nepieciešamo lauksaimniecības izejvielu un viņu izaudzētās produkcijas tirdzniecība, graudu un rapšu pirmapstrāde.

Foto: no arhīva


Pievieno komentāru

Ekonomika