Latvijā faktiskais bezdarba līmenis aprīlī sasniedza 9,2%

Latvijā faktiskais bezdarba līmenis šogad aprīlī bija 9,2%, kas salīdzinājumā ar martu ir par 1,3 procentpunktiem vairāk, liecina Centrālās statistikas pārvaldes darbaspēka apsekojuma dati.

Vienlaikus statistikas pārvaldē atzīmēja, ka Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrētā bezdarba līmenis aprīļa beigās bija 8%, kas salīdzinājumā ar marta beigām ir pieaugums par 1,2 procentpunktiem. 

Tāpat statistikas pārvaldē norādīja, ka arī salīdzinājumā ar pagājušā gada aprīli bezdarba līmenī vērojams pieaugums - par 2,7 procentpunktiem faktiskajam bezdarba līmenim un par 1,7 procentpunkti reģistrētajam bezdarba līmenim.

Reģistrētā bezdarba līmeni aprēķina, izmantojot NVA datus, bet faktiskā netieši - izmantojot Latvijas darbaspēka izlases apsekojuma pirmā ceturkšņa datus un NVA mēneša datus par reģistrētajiem bezdarbniekiem. 

Vienlaikus statistikas pārvaldē atzīmēja, ka no 2020.gada 13.marta saistībā ar visā valsts teritorijā izsludināto ārkārtējo situāciju ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību ir pārtraukta iedzīvotāju aptaujas klātienē - intervijas notiek tikai pa telefonu un tiešsaistē internetā. Taču, tā kā Centrālās statistikas pārvaldes rīcībā nebija pieejami telefona numuri visām izlasē iekļautajām mājsaimniecībām, samazinājās atbilžu skaits apsekojumā, kas ietekmēja arī apkopotās informācijas kvalitāti. 

Foto: pixabay.com

Pievieno komentāru

Ekonomika