Lauksaimniecības uzņēmuma "Agrolats" apgrozījums pērn pieauga par 20,2 procentiem

Lauksaimniecības uzņēmums "Agrolats" pagājušajā gadā strādāja ar 11,851 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 20,2% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas zaudējumi pieauga vairākkārt un bija 3,622 miljoni eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka 2018.gadā "Agrolats" pārtrauca audzēt graudus, taču kompānija turpināja attīstīt lopbarības tirdzniecības nozari.

Pamatā kompānijas darbība ir saistīta ar zivju miltu, sojas spraukumu un saldētu zivju tirdzniecību - tirdzniecības darījumi veidoja aptuveni 89% no "Agrolats" apgrozījuma. Vienlaikus ieņēmumi no lauksaimniecības pakalpojumiem pagājušajā gadā "Agrolats" apgrozījumā veidoja aptuveni 4%, bet pārējie pakalpojumi - 7%.

Ņemot vērā lēmumu pārtraukt graudu audzēšanu un ar lauksaimniecību saistīto pakalpojumu sniegšanu, 2018.gadā "Agrolats" pārdeva tai piederošo lauksaimniecības tehniku, kā arī sējumu un citus ar lauksaimniecisko ražošanu saistītos aktīvus.

Uzņēmuma valdes loceklis Jānis Paškausks aģentūrai LETA iepriekš sacīja, ka "Agrolats Holding" turpinās nodarboties ar visiem līdzšinējiem saimnieciskās darbības virzieniem, bet lauksaimniecība kā saimnieciskās darbības veids turpmāk būs citam holdinga uzņēmumam.

2017.gadā "Agrolats" strādāja ar 9,855 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 17,6% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas zaudējumi pieauga par 93,1% un bija 265 110 eiro.

"Agrolats" ir reģistrēta 1997.gadā, un tās pamatkapitāls ir 260 727 eiro. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir "Agrolats Holding", bet kompānijas patiesie labuma guvēji ir Vitauts Paškausks, Andris Paškausks un Jānis Paškausks.

Foto: agd.by

 

 

 

 

 

Pievieno komentāru

Ekonomika