Levits aicina koriģēt nodokļu izmaiņas attiecībā uz pašnodarbinātajiem un nepilna laika darbiniekiem 1

Valsts prezidents Egils Levits aicina koriģēt nodokļu izmaiņas attiecībā uz pašnodarbinātajiem un nepilna laika darbiniekiem,  informēja prezidenta kancelejā.

Levits otrdien Rīgas pilī tikās ar labklājības ministru Gati Eglīti (JKP) un pārrunāja aktuālos sociālās politikas jautājumus.

Tikšanās laikā tika pārrunāta pašnodarbināto un nepilna laika darbinieku problemātika, kas ir radusies pēc nodokļu reformas. Valsts prezidents uzsvēra, ka ir nepieciešamas šīs reformas korekcijas, lai nodrošinātu taisnīgu sociālā nodokļa maksājumu, kas ir samērots ar personas reālajiem ienākumiem.

Ministrs iepazīstināja ar saviem plāniem saistībā ar minimālās bāzes pensiju, kas varētu vienkāršot līdzšinējo pabalstu sistēmu.

Ministrs arī informēja par savām iecerēm, kā, izmantojot Eiropas Savienības līdzekļus, vidējā termiņā veicināt darbaspēka mobilitāti, lai samazinātu strukturālo bezdarbu.

Kā pavēstīja Eglītis, sarunas laikā no Valsts prezidenta nāca skaidrs uzstādījums  - nopietni izvērtēt un pārveidot Nodarbinātības valsts aģentūras realizētās un Eiropas Sociālā fonda finansētās darba tirgus politikas programmas, tostarp darba meklētājiem, bezdarba riskam pakļautajiem un bezdarbniekiem vecumā virs 50 gadiem izveidotos pasākumus.

"Svarīgi, lai katrs ieguldītais eiro palīdzētu uzlabot darba meklētāju prasmes un zināšanas, tādējādi palielinot viņu vērtību mainīga tirgus apstākļos, ko ietekmējis Covid-19," stāstīja ministrs.

Jau ziņots, ka no 1.jūlija ir ieviests minimālais valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu (VSAOI) objekts 1500 eiro ceturksnī, informēja Labklājības ministrijā (LM). Izmaiņas paredz, ka ceturksnī par darba ņēmēju jābūt nomaksātām VSAOI vismaz 511,35 eiro apmērā.

LM skaidroja, ka personai tiek summēti visi ienākumi, no kuriem veiktas VSAOI. Starpību no saviem līdzekļiem maksās darba devējs vai vairāki darba devēji proporcionāli darba ņēmēju ienākumiem un nodarbinātības periodam.

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra aprēķinās minimālās valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas par trešo ceturksni un līdz 20.decembrim sniegs informāciju Valsts ieņēmumu dienestam, kas dienas laikā šo informāciju elektroniskās deklarēšanas sistēmā paziņos darba devējiem. Darba devējiem būs pienākums trīs mēnešu laikā no paziņojuma saņemšanas dienas veikt minimālās obligātās iemaksas.

Izmaiņas arī paredz, ka pašnodarbinātie maksās 10% pensiju apdrošināšanai līdzšinējo 5% vietā, bet ne mazāk kā no 1500 eiro ceturksnī.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Mehs

Darba meklētājam vispār nav nekādas vērtības. To nu vajadzētu kungiem saprast un nerunāt aplamības. Pietiktu iziet no saviem luksusa kabinetiem ar kondicionēto gaisu un aiziet aprunāties ar pašiem bezdarbniekiem, jo ar savu tautu viņi nemaz nerunā, runājas tikai savā starpā. Esmu izstudējies uz valsts rēķina, studējot pilna laika klātienē, saņemot stipendijas, darba pieredze ir vairāk par 20 gadiem, bet darbu savā nozarē ar savu augstāko profesionālo izglītību atrast nevaru, esmu spiests strādāt darbu, kuru nepārzinu un neieredzu, bet maizi kaut kā jāpelna. Kādi virs 50 gadi, man ir nedaudz virs 40, bet visiem vajag jaunus grāvjračus, akmeņu lasītājus un bruģētājus.

pirms 7 dienām, 2021.07.18 09:55

Ekonomika