Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LLU mācību un pētījumu saimniecības "Vecauce" apgrozījums pērn saruka par 1,5%

Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) mācību un pētījumu saimniecība "Vecauce" pagājušajā gadā strādāja ar 3,317 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 1,5% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt tās peļņa pieauga vairākkārt un bija 18 114 eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka galvenie LLU mācību un pētījumu saimniecības "Vecauce" ienākumu avoti bija ieņēmumi no saražotās augkopības un lopkopības produkcijas, kā arī elektroenerģijas realizācijas biogāzes ražotnē.

Tāpat LLU mācību un pētījumu saimniecības "Vecauce" speciālisti un darbinieki pērn sekmīgi pildīja vienu no galvenajiem uzdevumiem - apmācīja 900 LLU pirmā kursa studentu priekšmetā "Praktiskā lauksaimniecība". Pērn attīstīts darbs arī pie augkopības mācību izmēģinājuma lauka apsaimniekošanas. 

2019.gadā ar Lauku atbalsta dienesta (LAD) atbalstu uzņēmums pabeidza un nodeva ekspluatācijā jaunlopu un teļu mītnes, cietmēslu krātuvi un ar teritoriju saistīto infrastruktūru.

LLU mācību un pētījumu saimniecība "Vecauce" arī turpmāk plāno attīstīt mūsdienīgu studentu apmācības bāzi, modernizējot lauksaimniecības produkcijas ražošanas procesus, un ieguldot līdzekļus modernās tehnoloģijās, teikts tās vadības ziņojumā.

2018.gadā LLU mācību un pētījumu saimniecība "Vecauce" strādāja ar 3,366 miljonu eiro apgrozījumu un 175 eiro peļņu.

"Vecauce" ir mācību un pētījumu daudznozaru saimniecība, kas dibināta 1921.gadā. Tā īsteno LLU studējošo apmācību.

Saimniecībā ir pārstāvētas vairākas lauksaimniecības un ar to saistītās nozares - piena un gaļas lopkopība, biškopība, biogāzes ražošana un koģenerācija, kurā notiek šķidro kūtsmēslu un barības pārpalikumu pārstrāde, laukkopība, sēklkopība, augļkopība, lauku izmēģinājumi, mežizstrāde, kokapstrāde un galdniecība, komunālā saimniecība, kas piegādā siltumenerģiju Auces pilsētai, ēdināšanas pakalpojumi, tūrisms un viesmīlības pakalpojumi.

 Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Ekonomika