Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Māksla uz auduma un papīra ar Latvijas pļavu pieskārienu (FOTO)

Mazais uzņēmums “Grafiskās mākslas telpa “Punkts”” atrodas Jelgavā, Pārlielupē, leģendām apvītajā Cukura ielā 22, likvidētās un pēc tam nojauktās cukurfabrikas administrācijas ēkā, kur tagad mājvietu raduši dažādi uzņēmumi un iestādes. Jau trīs gadus tur atrodas darbnīca un tikko izveidotais veikals “Galerija Cukuriela”, kas nedarbojas kā parasts veikals ar noteiktu darbalaiku, bet gan pēc pieprasījuma. 

Grafiskās mākslas telpu “Punkts” izveidojušas divas mākslinieces, draudzenes un kolēģes – Inta un Liene, kuras kopā strādā jau vairāk nekā 12 gadu. “Mēs esam radījušas grafiskās mākslas telpu sev un citiem, kurā iepazīties ar sietspiedes tehnoloģiju vienkāršotā veidā,” tā par sevi saka idejas autores. Sietspiede nav nekas tāds, kas būtu izdomāts no jauna. Tā ir senākā druka pasaulē, kas pirms vairākiem gadsimtiem radusies Ķīnā, viņas stāsta, viena otru papildinot.

“Galerijas Cukuriela” saimnieces Inta Ivļijeva un Liene Pčolka iepazinās 2006. gadā, kad strādāja AS “Reklāmdruka” – Inta kā projektu vadītāja, bet Liene kā maketētāja lāzergravēšanas, termodrukas, tampondrukas, sietspiedes un citām drukas tehnoloģijām. “Strādājot šajā uzņēmumā, iemīlējām apdruku sietspiedes tehnikā, kaut arī tad vēl nebija ne mazākās nojausmas, ka kādreiz kopīgi izveidosim savu sietspiedes studiju,” atceras jaunās mākslinieces.

Sietspiedē var apdrukāt jebkuru plakanu virsmu


“Pēc neilga pārtraukuma mūsu ceļi atkal krustojās SIA “Jelgavas tipogrāfija”, kur turpinājām pilnveidot savas zināšanas poligrāfijā uz papīra. Sietspiede joprojām bija mūsu favorīte ar iespējām un eksperimentiem. Grūdiens ceļā uz savu studiju bija “Jelgavas tipogrāfijas” lēmums sietspiedes cehu atdalīt kā atsevišķu uzņēmumu. Mums bija iespēja pārņemt un turpināt darboties pa iestaigātu taciņu, bet mēs pieņēmām lēmumu sākt visu no nulles un uz tekstila ar misiju celt sietspiedi saulītē sev un citiem, nest to tautās,” viņas turpina, piebilstot, ka svarīgi ir ļaut cilvēkiem pašiem savām rokām pamēģināt izgatavot sev kādu lietu.

Visu rakstu varat izlasīt 7. marta “Zemgales Ziņās”

Foto: Eva Pričiņa

Pievieno komentāru

Ekonomika