No nākamā gada mainīsies akcīzes nodokļa likmes naftas produktiem un tabakas izstrādājumiem 2

No nākamā gada 1.janvāra mainīsies akcīzes nodokļa likmes naftas produktiem un tabakas izstrādājumiem,  informē Valsts ieņēmumu dienests (VID).

VID atgādina, ka atbilstoši likumā par akcīzes nodokli noteikto 2020.gada 1.janvārī tiks paaugstinātas akcīzes nodokļa likmes naftas produktiem un tabakas izstrādājumiem (neskaitot cigaretes).

Pēc VID aprēķiniem, tādējādi mazumtirdzniecībā benzīna cena varētu augt par 0,04 eiro litrā, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN), dīzeļdegvielai - par 0,05 eiro litrā, ieskaitot PVN, bet naftas gāzei - par 0,03 eiro, ieskaitot PVN.

Savukārt cigāriem un cigarillām (10 paciņā) cenas mazumtirdzniecībā varētu augt par 0,09 eiro, ieskaitot PVN, bet smēķējamai tabakai (40 grami paciņā) - par 0,24 eiro, ieskaitot PVN.

VID vērš uzmanību uz to, ka naftas produktu un tabakas izstrādājumu apritē iesaistītajiem tirgotājiem jāveic atbilstošo preču inventarizācija, normatīvos noteiktajā termiņā jāiesniedz VID akcīzes nodokļa starpības aprēķins un jāsamaksā akcīzes nodokļa starpība par krājumā esošajiem naftas produktiem un tabakas izstrādājumiem.

VID ir izstrādājis metodisko materiālu naftas produktu un tabakas izstrādājumu tirdzniecībā iesaistītajiem komersantiem, ar kuru var iepazīties VID interneta vietnē "vid.gov.lv": "Nodokļi", "Akcīzes nodoklis", "Informatīvie un metodiskie materiāli", atverot sadaļu "Par akcīzes preču inventarizāciju nodokļa starpības summas aprēķināšanu saistībā nodokļa likmju maiņu". 

Foto: pixabay.com

 

 

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Resnais

mēs kādreiz piedzīvosim brīdi, kad kāds nodoklis tiks samazināts? Valstij grūti laiki, ierēdņi jāpabaro.

pirms gada, 2019.12.21 11:28

Aigars

Degvielai būtu jāsamazina nodokļi,lai augtu ekonomika.

pirms gada, 2019.12.21 12:01

Ekonomika