Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pašiem savs ēdamo pīlādžu dārzs (FOTO) 1

Jelgavas novada Lielplatones pagasta Silavās 1,5 hektāros aug ēdamo pīlādžu dārzs, kuru apsaimnieko Liene un Atis Jansoni. Dārzā iestādīti 1004 kociņi – piecu šķirņu ēdamie pīlādži, tostarp četras sarkanās šķirnes un viena oranžā. Sarkanās šķirnes ir ‘Ļikjornaja’, ‘Burka’, ‘Dessertnaja’, ‘Granatnaja’, bet oranžā – ‘Ņevežinskaja’.
Dārzā viesojamies pīlādžu ziedēšanas laikā. Ģimene, kurā aug trīs bērni, ne tikai izaudzē, bet arī paši pārstrādā izaudzēto ražu, gatavojot dažādus pīlādžu produktus, brauc uz tirdziņiem tirgot saražoto, domā par sava vizuālā tēla noformējumu un tūristu piesaisti. Viņu zīmols “Pīlādžoga priekam un veselībai” jau visu pasaka priekšā, jo, kā teic Liene, – pīlādzis der visam. 
Liene Jansone savu saimniecisko darbību reģistrējusi 2013. gada rudenī un stāsta, ka ar lauksaimniecību pirms tam neesot bijusi saistīta, jo ir ekonomikas maģistre un ikdienā strādā par projektu vadītāju Jelgavā. Pīlādžu dārzs esot tikai tāds brīvdienu hobijs. 

Dārzs top, uzrakstot projektu


Ēdamo pīlādžu dārzs tapis, ar Lauku partnerības “Lielupe” atbalstu uzrakstot un realizējot Eiropas Savienības “Leader” projektu. Par šiem līdzekļiem Zaļenieku kokaudzētavā iegādāti pīlādžu stādi, ap dārzu uzlikts žogs un iegādāts traktoriņš zāles pļaušanai. Ar pļaušanu galā tiekot vīrs un draugi, radi no pilsētas, kuriem tā ir kā atpūta un izklaide.
Ideja par ēdamo pīlādžu dārzu Lienei radusies, esot bērna kopšanas atvaļinājumā. Zemes ap māju daudz un vajag pašiem kaut ko ar to darīt, spriedusi ģimene. Pārējā platība tiek iznomāta vietējiem zemniekiem. Dārza saimniece skaidro, ka šī esot viņas vecvecāku māja un zeme, kas atgūta 90. gados, taču pēc tam vēl vairākus gadus mājā mitinājušies īrnieki. Līdz 2007. gadā ēka palikusi tukša, un ģimene nolēmusi pārnākt dzīvot uz Lielplatoni. 

Visu rakstu lasiet 4.jūnija “Zemgales Ziņās”

Foto: Eva Pričiņa

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Ekonomika