Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Politiskā partija “Progresīvie” rīkos piketu par darba ņēmēju tiesībām

Ceturtdien, 13. decembrī, pulksten 8, politiskā partija “Progresīvie” pie Saeimas rīkos piketu par darba ņēmēju tiesībām. “Progresīvie” piketā “Garākas stundas, zemāka alga?” pievērsīs uzmanību gan nesen pieņemtajiem, gan vēl tikai darba kārtībā esošajiem Darba likuma grozījumiem, kuri, viņuprāt,  būtiski pasliktinās strādājošo situāciju, informē piketa organizatori.

 

Valsts prezidents otrreizējai caurlūkošanai ir atgriezis Saeimā grozījumus Darba likumā, kas paredzēja samazināt minimālo virsstundu piemaksu no 100 uz 50 procentiem tajās nozarēs, kur noslēgta ģenerālvienošanās. Šos grozījumus lobē darba devēju organizācijas.  

 

“Progresīvie”  stingri iestājas par nepieciešamību efektīvi piemērot esošo tiesisko regulējumu un uzskata darba devēju argumentus par nepamatotiem. Gluži pretēji – “Progresīvie” norāda, ka paredzētie grozījumi novedīs gan pie faktiskās darbinieku darba laika pagarināšanas, gan darba samaksas samazināšanās.

 

“Progresīvo” priekšsēdētājs Roberts Putnis uzsver, ka “valstij efektīvi ir jāizskauž gan privātā biznesa, gan valsts pārvaldes prakse, kad darbinieki tiek spiesti strādāt nesamērīgas neapmaksātas virsstundas. Darba likums nav instruments nelegālās nodarbinātības izskaušanai. Šim mērķim ir jānostiprina arodbiedrības, Valsts darba inspekcija un tiesas ātrai darba tiesisko attiecību strīdu risināšanai”.     

 

“Progresīvo” iebildes pret paredzētajiem Darba likuma grozījumiem Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā pauda valdes loceklis Mārtiņš Kossovičs un Veselības politikas darba grupas vadītāja Solvita Olsena.

 

Vienlaikus “Progresīvie” pauž protestu pret 12. Saeimas veikto arodbiedrību vājināšanu. 12. Saeima pēdējā plenārsēdē apstiprināja grozījumus Darba likumā, kas paredz – darbinieka, kurš ir arodbiedrības biedrs mazāk nekā sešus mēnešus, atlaišana vairs nav jāsaskaņo ar arodbiedrību. Tas nozīmē, ka liela strādājošo grupa, tajā skaitā cilvēki, kuriem var draudēt nelikumīga atlaišana par iestāšanos arodbiedrībā, nesaņem arodbiedrības aizsardzību. “Progresīvie” uzskata, ka šādā veidā Latvijā tiks vēl vairāk palielināta darbinieku diskriminācija tādēļ, ka viņi ir arodbiedrības biedri.


Tāpat “Progresīvie” atgādina, ka šodien atceramies 1948. gada 10. decembri, kad tika pieņemta un pasludināta ANO Vispārējā cilvēktiesību deklarācija. Tās sagatavošanā vienoti darbojās atšķirīgu kultūru un tradīciju pārstāvji no dažādiem pasaules reģioniem, un šis dokuments pasludina ikviena cilvēka vispārējās, neatņemamās tiesības, kas ir vienādas visiem, neskatoties uz rasi, ādas krāsu, reliģiju, dzimumu, valodu, politisko un reliģisko nostāju, neatkarīgi no izcelsmes, īpašuma un sabiedriskā stāvokļa.


Šogad šim nozīmīgajam dokumentam aprit 70 gadu. Šo 70 gadu laikā, pateicoties deklarācijas pamatvērtībām – vienlīdzībai, taisnīgumam un cieņai centieni likt pamatus taisnīgākas pasaules veidošanai ir bijuši ievērojami. Tomēr šīs vērtības vēl aizvien nav pašsaprotamas pārāk daudziem cilvēkiem gan savās mājās, gan savas valsts teritorijā. Saskaņā ar ANO jaunākajiem datiem, vidēji ik dienu pasaulē 137 sievietes nogalina viņu partneri vai ģimenes locekļi.  Arī Eiropas Savienībā joprojām nākas skaidrot, ka sieviešu tiesības ir cilvēktiesības. 


“Progresīvie” šodien jo īpaši aicina pievērst uzmanību daudzkārtējiem cilvēktiesību pārkāpumiem Krievijas okupētajā Krimā, uzsverot, ka ar agresiju un ārvalsts teritorijas okupāciju tiek pārkāptas Ukrainas valsts pilsoņu pamattiesības un izaicinātas un apdraudētas viņu individuālās, pilsoņu un politiskās tiesības un brīvības.  

Foto: progresivie.lv

 

Pievieno komentāru

Ekonomika