Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Septembrī norisināsies reģionālo diskusiju cikls par sociālo uzņēmējdarbību 2

Septembrī Labklājības ministrija (LM) piedāvās reģionālo diskusiju ciklu "Tu un sociālā uzņēmējdarbība - vai vajag?", informēja ministrijas pārstāvis Egils Zariņš. 

Viņš pavēstīja, ka diskusijas notiks piecās pilsētās - Liepājā, Valmierā, Daugavpilī, Jelgavā un Rīgā. Tajās varēs uzzināt visu aktuālo informāciju par sociālo uzņēmējdarbību, finansējuma saņemšanu, izprast šīs nozares mītus un realitāti, kā arī dzirdēt sociālo uzņēmēju pieredzes stāstus un piedalīties praktiski radošajā nodarbībā. 

LM pārstāvji diskusijās skaidros, kas ir un kas nav sociālā uzņēmējdarbība, kāda ir pašreizējā situācija un aktuālā statistika par sociālajiem uzņēmumiem un kādus ieguvumus sniedz Sociālā uzņēmuma likums. Tāpat pasākumā informēs par to, kā iegūt sociālā uzņēmuma statusu, un kādas ir biežāk pieļautās kļūdas, pretendējot uz šāda uzņēmuma statusu. Savukārt attīstības finanšu institūcijas "Altum" pārstāvis stāstīs par granta saņemšanas nosacījumiem, dalīsies ar ieteikumiem, kā sagatavot veiksmīgus finansējuma pieprasījuma projektus, kā arī atklās biežāk pieļautās kļūdas finansējuma pieprasījuma projektos.

Lai pēc iespējas labāk izprastu sociālā uzņēmuma darbības specifiku, ikdienu un izzinātu šīs nozares būtiskākos izaicinājumus, katrā no diskusijām būs iespēja uzklausīt sociālā uzņēmēja pieredzes stāstu. Liepājā savā pieredzē dalīsies sociālā uzņēmuma "Privātsākumskola", Valmierā - zvanu centra "Sonido", Daugavpilī - "Domus atbalsts", Jelgavā - "Barboleta", savukārt Rīgā - "Svaigi.lv" un "O smart Games" vadītāji.

Tāpat diskusiju dalībniekiem būs iespēja piedalīties praktiski radošajā nodarbībā "Iededz sevī sociālā uzņēmēja dzirksti!", lai trenētos skaidri noformulēt un prezentēt publikai savu sociālā biznesa ideju. Nodarbību vadīs biedrības "Zinis" vadītāja, biznesa trenere Vita Brakovska. Diskusijas noslēgsies ar kopīgām sarunām un debatēm, lai rastu atbildes uz visiem sev interesējošiem jautājumiem par sociālo uzņēmējdarbību. 

Diskusijas vadīs Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas vadītāja Liene Reine-Miteva. 

Liepājā diskusija norisināsies 11.septembrī, Valmierā - 13.septembrī, Daugavpilī - 18.septembrī, Jelgavā - 20.septembrī, Rīgā - 26.septembrī. Rīgā notiekošā diskusija būs skatāma arī video tiešraidē Labklājības ministrijas mājaslapā. Dalība visās diskusijās ir bez maksas, taču vietu skaits ir ierobežots. 

LM informēja, ka no 14.oktobra līdz 18.oktobrim visā Latvijā ar dažādām aktivitātēm tiks atzīmēta "Sociālās uzņēmējdarbības nedēļa", kuras ietvaros trīs dienu garumā - 15., 16. un 17.oktobrī - norisināsies Atvērto durvju dienas sociālajos uzņēmumos, lai ikviens varētu iepazīties un izzināt klātienē, ko piedāvā un kā strādā sociālie uzņēmumi.

Foto: no arhīva

 

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Agris

Mūsdienās viss maksā lielu naudu,bet lai paceltu mazas algas naudas nepietiek.

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.28 18:25

D.Bražis

Dīkdienības un izlaidības rezultātā esam nonākuši pie sociālajiem darbiniekiem.
Nabagmājas bijušas cara laikā, Ulmaņlaikā, pansionāti bija krievu laikā, bet pagastos (ciemos) nebija nekādu atsevišķu sociālo darbinieku un socdarbinieku dienestu un nebija nekādas vainas.

pirms 11 mēnešiem, 2019.08.29 14:05

Ekonomika