Sociālās uzņēmējdarbības konferencē runās par inovācijām, zaļo kursu un atpazīstamības veicināšanu

Sociālās uzņēmējdarbības nedēļas laikā 14.oktobrī norisināsies tiešsaistes konference "Sociālā uzņēmējdarbība - kad izaicinājumi pārtop aicinājumā!", kurā varēs dzirdēt gan vietējo, gan ārvalstu sociālo uzņēmēju pieredzes stāstus, kā arī ekspertu padomus par trīs uzņēmējdarbībā aktuālām tēmām: zaļais kurss, inovācijas un atpazīstamības veicināšana.

Kā informēja Labklājības ministrijas (LM) pārstāve Aiga Ozoliņa, konference tiešraidē būs skatāma no plkst.10 līdz 14.10. Ārvalstu pieredzes stāstus dalībnieki varēs klausīties sinhronajā tulkojumā no angļu uz latviešu valodu.

Savukārt, lai vērotu pasākuma tiešraidi ar sinhrono tulkojumu, nepieciešams reģistrēt savu dalību, aizpildot elektronisku pieteikuma anketu "ej.uz/anketa_pasākumi". Pēc reģistrācijas uz dalībnieka norādīto e-pasta adresi tiks nosūtīta saite, ar kuru būs iespējams pievienoties konferences tiešraidei. Vienlaikus šī konference tiks pārraidīta arī LM sociālā medija "Facebook" kontā, taču tur nebūs nodrošināts sinhronais tulkojums.

Konferencē uzstāsies Latvijas sociālā uzņēmuma "Mammām un tētiem" vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa, "Mans peldkostīms" vadītāja Laura Žukovska-Supe un "Vigo Health" vadītājs Kristaps Krafte.

Ar padomiem dalīsies arī reklāmas aģentūras "Bill&Yard" radošais direktors un sociālā uzņēmuma "BlindArt" dibinātājs Andrs Hermanis, zīmolvede Diāna Ņikitina, "Zero Waste Latvija" valdes locekle Anna Doškina, AS "Balticovo" komunikācijas un attīstības direktors Toms Auškāps, Ideju un inovāciju institūta vadītāja Elīna Miķelsone un Latvijas zinātniskā jaunuzņēmuma "Alina" valdes priekšsēdētāja un līdzīpašniece Solvita Kostjukova.

Ārzemju pieredzē dalīsies Igaunijas sociālā uzņēmuma "Vivita" līdzdibinātāja un vadītāja Marilīsa Linda, Beļģijas sociālā uzņēmuma "Usitoo" dibinātājs Havjers Marihals un Lietuvas sociālā jaunuzņēmuma "Our Pocket Hero" dibinātāja Simona Koncīte.

LM pārstāve norādīja, ka patlaban Latvijā kopumā ir reģistrēti un aktīvi darbojas 193 sociālie uzņēmumi. Populārākā sociālo uzņēmumu darbības joma ir darba integrācija, kurā darbojas 27% no reģistrētajiem uzņēmumiem. Tiem seko izglītības jomā, sporta un veselības nozarēs strādājošie.

LM jau trešo gadu organizē Sociālās uzņēmējdarbības nedēļu. Lai veicinātu sabiedrības izpratni par šo komercdarbības veidu, šīs nedēļas laikā norisināsies arī divas tiešsaistes meistarklases. 12.oktobrī ikviens interesents aicināts uz praktisko meistarklasi "Komandā ir spēks!", savukārt 13.oktobrī - uz praktisko meistarklasi "Zīmola simulācija sociālajam uzņēmumam".

Foto: pixabay.com


Pievieno komentāru

Ekonomika