"Spodrība" dāvinājusi roku dezinfekcijas līdzekļus "Latvijas Onkoloģijas centra" pacientiem

 Dobeles sadzīves ķīmijas ražotāja AS "Spodrība" dāvinājusi roku dezinfekcijas līdzekļus Latvijas Onkoloģijas centra pacientiem, informē uzņēmums. 

"Vēlamies sniegt atbalstu pacientiem ar novājinātu imunitāti, kuriem šajā laikā par savu veselību jādomā vairāk nekā citiem. Onkoloģijas pacientiem preventīvā aizsardzība Covid-19 pandēmijas laikā ir īpaši svarīga. Roku mazgāšana un dezinfekcija ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā cīnīties pret Covid-19 infekcijas izplatību, tāpēc ceram, ka mūsu dāvinājums palīdzēs šiem cilvēkiem pasargāt sevi," norādīja "Spodrības" direktore Baiba Megre.

Roku dezinfekcijas līdzekļu "Seal Alcohol Gel" dāvinājums Latvijas Onkoloģijas centra pacientiem paredzēts valsts ārkārtējās situācijas laikā, kas šobrīd noteikts līdz 12.maijam. Latvijas Onkoloģijas centram piegādāts sūtījums kopskaitā ar 1200 roku dezinfekcijas līdzekļu iepakojumiem, bet gadījumā, ja ārkārtējais stāvoklis tiks pagarināts, uzņēmums "Spodrība" izskatīs iespēju veikt papildu piegādes, lai vēža slimniekiem dezinfekcijas līdzekļi tiktu dāvināti visu atlikušo ārkārtas stāvokļa laiku. 

"Onkoloģiskajiem pacientiem ir jābūt īpaši piesardzīgiem. Ja šeit, stacionārā "Latvijas Onkoloģijas centrs", tiek ievēroti visi nepieciešamie drošības pasākumi - slimnīcas personāls lieto individuālos aizsardzības līdzekļus (maskas, respiratorus, gumijas cimdus, spec-apģērbu) un pacientiem ir maskas un visas iespējas izmantot dezinfekcijas līdzekļus, tad ārpus stacionāra diemžēl pastāv lielāka iespēja inficēties," uzsvēra stacionāra Latvijas Onkoloģijas centrs galvenais ārsts Viesturs Krūmiņš.

Megre piebilda, ka uzņēmums būtiski kāpinājis dezinfekcijas produkcijas ražošanas apjomus, uzstādījis papildus iekārtas, pieņēmis jaunus darbiniekus, lai spētu apmierināt milzīgo pieprasījumu un nodrošināt dezinfekcijas līdzekļu pieejamību plaša patēriņa preču veikalu tīklos. Dezinfekcijas līdzekļu ražošana šobrīd ir "Spodrības" galvenā prioritāte, un tie veido aptuveni 70% no kopējā ražošanas apjoma.

Megre atklāja, ka uzņēmums ieviesis stingras procedūras, lai novērstu iespējamo Covid-19 infekcijas izplatīšanos, rūpētos par darbinieku veselību un nodrošinātu "Spodrības" ražotās produkcijas piegāžu nepārtrauktību. Piemēram, veikta atsevišķu ražošanas sektoru nodalīšana, tiek realizēta bezkontakta dokumentu un preču apmaiņa, uzņēmums ir slēgts apmeklētājiem, kā arī iespēju robežās darbs organizēts attālināti. 

"Spodrība" 2019.gadā strādāja ar 3,494 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 12,5% vairāk nekā 2018.gadā, savukārt uzņēmuma peļņa pieauga trīs reizes un bija 294 739 eiro.

"Spodrības" pirmsākumi meklējami 1921.gadā Rīgā, savukārt 1960.gadā fabrikas ražotnes tika pārvietotas uz Dobeli. Kompānija "Spodrība" reģistrēta 1995.gadā, uzņēmuma pamatkapitāls ir 625 686,6 eiro. Uzņēmuma patiesais labuma guvējs ir Islandes pilsonis Fridriks Ingi Fridriksons.

Foto: publicitātes

Pievieno komentāru

Ekonomika