Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Spriedīs par cirkulāro ekonomiku un bezatlikumu ražošanu pārtikas un kosmētikas nozarē

Uz trešo pasākumu “Īstā telpa”, kurā zinātnieki un uzņēmēji aktualizēs aprites jeb cirkulāro ekonomiku un bezatlikumu ražošanu pārtikas un kosmētikas nozarē, 18. janvārī aicina Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Jelgavas biznesa inkubators. Pasākums ir bez maksas, tam var pieteikties ikviens interesents, informē LIAA Jelgavas biznesa inkubatora projektu vadītāja Renāte Bērante.

“Ieklausoties inkubatora uzņēmēju vajadzībās, esam aktualizējuši tēmu par aprites jeb cirkulāro ekonomiku un bezatlikumu ražošanu pārtikas un kosmētikas nozarē. Ir skaidrs, ka šobrīd pastāvošais lineārās ekonomikas modelis nav ilgtspējīgs un dabas resursi nav neizsmeļami, tāpēc arvien vairāk uzņēmēji saskata potenciālu ražošanas atlikumu un blakusproduktu otrreizējā izmantošanā. Kas vienam uzņēmumam var būt lieks un nevajadzīgs, tas otram var būt izejvielas jauna inovatīva produkta ražošanā,” stāsta LIAA Jelgavas biznesa inkubatora vecākā projektu vadītāja Agnese Oļševska.

Pasākumā “Īstā telpa” būs iespēja izzināt aprites ekonomikas pamatprincipus un konkurētspējīgu pārtikas produktu radīšanas procesu ar augstu pievienoto vērtību no ražošanas blakusproduktiem – piemēram, kartupeļu mizām. Pieredzē dalīsies Dina Popluga (LLU Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultāte, prodekāne), Igors Šepeļevs (LLU Pārtikas un tehnoloģijas fakultāte, doktorants), Ilze Stokmane (LIAA Tehnoloģiju skauts bioekonomikā).

Pasākuma dalībnieki varēs smelties iedvesmu no jaunajām idejām Latvijas universitātēs – LLU, LU, RTU –, kā arī diskutēt un dalīties pieredzē par to, kāds ir valsts atbalsts un kas notiek pārtikas un kosmētikas nozarē aprites ekonomikā. Pasākuma diskusijas dalībnieki: Māris Jansons (LIAA tehnoloģiju skauts, LU), Kristīne Ozoliņa (SIA “Zekants” līdzdibinātāja), Pēteris Liniņš (Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas pārstāvis) un citi.

Pasākums “Īstā telpa [runātava]” notiks 18. janvārī pulksten 15 LIAA Jelgavas biznesa inkubatorā, Peldu ielā 7, Jelgavā. Pasākumā tiksies inovatīvo procesu veicēji – studenti, izgudrotāji, zinātnieki, ražotāji, uzņēmēji un citi. Visi interesenti aicināti reģistrēties LIAA mājaslapā līdz 16. janvārim: http://www.liaa.gov.lv/lv/pasakumi/pasakums-ista-telpa-jelgava-2018. Vietu skaits ierobežots.

Pievieno komentāru

Ekonomika