Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Stājušās spēkā jaunas UIN maksāšanas prasības 1

Stājies spēkā pērn Saeimā pieņemtais jaunais Uzņēmumu ienākuma nodokļa likums, kas paredz ieviest pilnīgi jaunu uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) regulējumu, kā arī paredz UIN atvieglojumus ziedojumiem.

No 1. janvāra UIN likme būs 20 procentu, savukārt reinvestētajai peļņai tiks piemērota nulles procentu likme.

Turpmāk UIN 20 procentu apmērā būs jāmaksā tikai no tās peļņas daļas, kas tiks sadalīta vai izmaksāta dividendēs vai arī izlietota tādiem mērķiem, kas tieši nav saistīti ar uzņēmējdarbības attīstību. Nosakot ar UIN apliekamo bāzi, ar nodokli apliekamo objektu vērtību dala ar koeficientu 0,8.

Tāpat turpmāk UIN piemērošana tiks pārcelta no peļņas gūšanas brīža uz peļņas sadales brīdi. Tas nozīmē, ka šogad UIN maksājums tiks atlikts līdz brīdim, kad uzņēmuma peļņa tiks sadalīta vai citā veidā novirzīta tādiem izdevumiem, kuri nenodrošina nodokļa maksātāja turpmāku attīstību. Ar uzņēmumu ienākuma nodokli apliekamo bāzi veido sadalītā peļņa un nosacīti sadalītā peļņa.

Šogad mainīsies arī taksācijas periods – turpmāk tas būs kalendārais mēnesis, bet atsevišķiem nodokļu maksātājiem – ceturksnis. Tas nozīmē, ka par periodu no 2018. gada janvāra līdz jūnijam nodokļu maksātājam jāiesniedz Valsts ieņēmumu dienestā viena UIN deklarācija un nodokļa maksājums jāveic līdz 2018. gada 20. jūlijam. Savukārt pārējos 2018. gada mēnešos UIN deklarācija jāiesniedz katru mēnesi un nodoklis jānomaksā līdz nākamā mēneša 20. datumam.

Ja nodokļa maksātājam neveidojas ar nodokli apliekams objekts konkrētajā mēnesī, tam ir tiesības deklarāciju neiesniegt, izņemot deklarāciju par pārskata gada pēdējo mēnesi.

Ja no uzņēmuma peļņas, kas gūta sākot ar 1. janvāri, tiks aprēķinātas dividendes, tad uzņēmumam būs jānomaksā UIN 20 procentu apmērā. Savukārt fiziskajai personai (dividenžu saņēmējam) no šīm dividendēm nebūs jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis.

Jaunais regulējums arī paredz, ka turpmāk uzņēmums par pārskata gada laikā veiktajiem ziedojumiem varēs piemērot UIN atvieglojumu vienā no trim veidiem. Pirmais paredz, ka uzņēmums var neiekļaut taksācijas perioda ar UIN apliekamajā bāzē ziedoto summu, taču ne vairāk kā piecu procentu apmērā no iepriekšējā pārskata gada peļņas pēc aprēķinātajiem nodokļiem.

Otrs variants paredz, ka uzņēmums var neiekļaut taksācijas perioda ar UIN apliekamajā bāzē ziedoto summu, taču ne vairāk kā divus procentus no iepriekšējā pārskata gadā kopējās darba ņēmējiem aprēķinātās bruto darba samaksas, no kuras samaksāti valsts sociālās apdrošināšanas maksājumi.

Trešais variants paredz, ka uzņēmums var samazināt nodokļa summu, kura aprēķināta par dividendēm. Šajā gadījumā atvieglojuma summa ir 75 procenti no ziedotās summas, bet ne vairāk kā 20 procentu no nodokļa summas, kura aprēķināta par dividendēm. Uzņēmums varēs piemērot atvieglojumu ziedotājiem, ja tas pārskata gada laikā ziedos sabiedriskā labuma organizācijām, budžeta iestādēm vai valsts kapitālsabiedrībām, kuras veic Kultūras ministrijas deleģētās funkcijas.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 1

servicepeakgroup

Jums ir ipašs, godigi un labu raksturu, jums nav ienakumu, kas var palidzet jums veikt ikmeneša maksajumus un jums nepieciešama palidziba, nekavejoties uz jusu jautajumiem. E-pasts: servicepeakgroup@hotmail.com

pirms 2 gadiem, 2018.01.12 19:44

Ekonomika