Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Starp puķēm, bērniem, ēdienu un kultūru (FOTO)

SIA “Lustes” valdes locekle Aija Cimermane savas mājas pagalmā sagaida, sēžot ratiņkrēslā pie siltumnīcām – savā mīļākajā vietā. Jau pa tālruni Aijas kundze pavēstīja, ka salauzusi kāju, tomēr tikšanos neatteica un laipni aicināja ciemos aplūkot savu prieka un lepnuma avotu – puķes. 
Uz tirgu šopavasar iznācis aizbraukt vien pāris reizes. Agrāk braukts uz Jelgavas tirgu, tagad – uz Dobeles. Cilvēki pēc puķēm ierodas paši – šeit, siltumnīcā, tās labi var apskatīt.  Pasūtītājiem tiek veiktas piegādes, piemēram, ārzemēs dzīvojošie bērni uz Mātes dienu savām mammām pasūtījuši dāvanu – ziedošu iekaramu puķu podu.

Darbojas kopā ar ģimeni


Aija mūs pārsteidz ar savu smaidu, viesmīlību, laipnību, optimismu, atklātību un dzīvesprieku, un pati uzreiz steidz paskaidrot – esot vidzemniece, Dobeles pusē ieprecējusies. Bet savu nākamo vīru sastapusi studiju gados Jelgavas dzelzceļa stacijā uz perona, braucot uz kādu studentu pasākumu, kad viņš studējis LLA “mehos”, bet viņa – Liepājā par skolotāju. 
2008. gadā dibinātās SIA “Lustes” pamatnodarbošanās ir pasākumu vadīšana, organizēšana un noformēšana kultūras un atpūtas centrā “Bērzmuiža”, kas izveidots pirms desmit gadiem likvidētās Bērzes vidusskolas telpās. Bērzes skolu Aija Cimermane iegādājusies īpašumā no Bērzes pagasta pašvaldības.
“Tā kā kultūra tagad ir apstājusies, tad ņemos ar puķēm. Tā es daru jau astoņus gadus un nopelnīto ieguldu “Bērzmuižā”, lai tiktu uz priekšu,” viņa paskaidro. Aijai amatu ir daudz – pēc izglītības viņa ir skolotāja, arī floriste, pasākumu vadītāja, kādu laiku mācījusi puķkopību Apguldes profesionālajā skolā, bijusi Bērzes pagasta kultūras dzīves organizatore laikā, kad pagastu vadījis Uldis Augulis, ieguvusi nometņu vadītājas sertifikātu, vēl viņai ļoti patīk gatavot ēst.
Aijai ir četri bērni un četri mazbērni – trīs mazmeitas un viens mazdēls. No kuplās saimes sastopam jaunāko dēlu Robertu, vedeklu Martu ar divgadnieci Aneti, kura ņipri ar savu lejkanniņu laista pie siltumnīcām ārā esošos puķu podus, un vedeklu Baibu, kuras mazā meitiņa Elīza pašlaik atrodas bērnudārzā. Vēl pēc kāda brīža uz mirkli ieskrien Aijas meita – divu mazbērnu mamma.
Abām vedeklām jāpieskata savas divgadnieces, bet viņas, cik var, palīdz darbos. Meita palīdz dārzā un ēst gatavošanā, arī dēli labi gatavo. “Tā mēs cenšamies ģimeniski šo laiku pārdzīvot,” atzīst Aija. 

Visu rakstu lasiet 28.maija “Zemgales Ziņās”

Foto: Eva Pričiņa

Pievieno komentāru

Ekonomika