Tiešsaistes karjeras dienā aicinās uzzināt par pārkvalifikācijas un profesionālās attīstības iespējām

Līdz 2030. gadam vismaz 22% no visām darbaspēka aktivitātēm varētu tikt automatizētas. Lai informētu sabiedrību par pārkvalifikācijas un profesionālās attīstības iespējām, kas šobrīd pieejamas gan bez darba palikušajiem, gan tiem, kas izskata jaunas profesionālās iespējas, 21. oktobrī pulksten 19.00 - 20.30 Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) sadarbībā ar sociālo kustību “Latvija strādā” aicina piedalīties Tiešsaistes karjeras dienā “Ko darīt šodien, lai būtu konkurētspējīgs darba tirgū rīt?”. 

Pasākums norisināsies NVA “Karjeras dienu” ietvaros un to varēs vērot Facebook sociālajās vietnēs: https://www.facebook.com/events/1447897488933256 

Covid-19 pandēmijas izplatība paātrinājusi digitalizācijas trendu – saskaņā ar globālā vadības konsultāciju uzņēmuma "McKinsey" prognozēm 22% no visām darbaspēka aktivitātēm Eiropas Savienībā varētu tikt automatizētas jau līdz 2030. gadam. Tas rada nepieciešamību aktualizēt pārkvalifikācijas un kompetenču attīstības jautājumu sabiedrībā, lai nodrošinātu konkurētspējīgu darbaspēku ar atbilstošām prasmēm, kas spēj veicināt ekonomikas izaugsmi. 

Nodarbinātības valsts aģentūras direktore Evita Simsone: “Straujas digitālās transformācijas laikmetā, kas tieši ietekmē arī darba tirgus situāciju, katram no mums ir jāseko līdzi pārmaiņām un nemitīgi jāattīsta un jāpilnveido savas zināšanas un prasmes, lai tās atbilstu mainīgā darba tirgus prasībām. Tāpat arī, meklējot risinājumus un atbildes uz jautājumiem, kas saistīti ar karjeras veidošanu vai transformāciju, liela nozīme ir iespējai iegūt atbildes tiešā komunikācijā ar darba devējiem, valsts institūcijām un dažādu izglītības iestāžu un apmācību platformu pārstāvjiem.” 

“NVA jau šobrīd piedāvā ne tikai konsultatīvu atbalstu, bet arī vispusīgas bezmaksas profesionālās attīstības iespējas gan starptautiski atzītajā tālmācības platformā "Coursera", gan dažādās vietējās izglītības platformās. Turpināsim aktīvi komunicēt par visām iespējām, taču apzināmies, ka ikvienam pašam aktīvi jāinteresējas par savām iespējām šodien, lai saglabātu konkurētspēju darba tirgū nākotnē,” piebilst Simsone. 

21. oktobrī pulksten 19 Tiešsaistes karjeras dienā Facebook vietnē ikviens interesents varēs iepazīties ar pārkvalifikācijas un profesionālās attīstības iespējām, ko šobrīd piedāvā starptautiskā tālmācības platforma "Coursera", NVA, Cēsu Digitālais centrs, Starptautiskā biznesa centru asociācija Latvijā "ABSL Latvia", uzņēmumi "Accenture", "Swedbank", "Rimi Latvia". 

“Prognozes liecina, ka digitalizācija un automatizācija jau tuvākajā nākotnē sagādās izaicinājumus plašam profesiju lokam. Lai gan Latvijā ir pieejama virkne ar valsts līdzfinansētām pieaugušo tālākizglītības programmām, to saturs un kvalitāte bieži vien neatbilst prasībām, kas nodrošinātu konkurētspēju nākotnes darba tirgū. Tajā pašā laikā ir darba devēji un organizācijas, kas jau šobrīd rūpējas par savu darbinieku un darbaspēka kompetenču attīstību, apmācot interesentus programmēšanā, datu analīzē, projektu vadībā un citās nākotnes darba tirgū pieprasītās jomās,” stāsta Zane Čulkstēna, “Latvija strādā” idejas līdzautore un stratēģiskā HR konsultāciju uzņēmuma ERDA biznesa partnere. 

Uzņēmumi un organizācijas 5 minūšu prezentācijās iepazīstinās ar piedāvātajām apmācību iespējām, savukārt pēc prezentācijām – atbildēs uz skatītāju jautājumiem. 

Vairāk informācijas par Tiešsaistes karjeras dienu: www.nva.gov.lv vai www.latvijastrādā.lv 

“Sociālā kustība “Latvija strādā” pēc mobilā sakaru operatora "Tele2" iniciatīvas tika izveidota ar mērķi uzrunāt ārvalstīs strādājošos Latvijas valstspiederīgos atgriezties un strādāt Latvijā. 2020. gadā Covid-19 izraisīto izaicinājumu rezultātā, kustība “Latvija strādā” paplašina savu darbību, caur vienotu platformu un aktivitāšu kopumu nodrošinot darba devējiem iespēju uzrunāt potenciālos darbiniekus Latvijā un ārvalstīs, savukārt darba ņēmējiem - atrast savu darbavietu.

Foto: publicitātes

 

Pievieno komentāru

Ekonomika