“Universāls LTD” Jelgavā sāk izvērst elektroautobusu ražošanu (FOTO) 1

Šonedēļ pa Jelgavas autobūves uzņēmuma “Universāls LTD” vārtiem ceļā uz Ventspili izbrauks pirmie divi pasažieru pārvadāšanas vajadzībām pielāgotie elektroautobusi. Jāpaskaidro, ka to elektropiedziņas instalācija ir tapusi autoinženieru Andra Dambja un Kristapa Dambja uzņēmumā SIA “Electrify”, kas atrodas Ogrē.

Uz lielā konveijera jaunais ieviešas lēni
Vairākus gadus daudzviet Latvijā raisās diskusijas par elektromobiļu izmantošanu pilsētas transportā.   2020. gada 31. janvārī tika noslēgts jau konkrēts līgums starp Ventspils pašvaldības uzņēmumu SIA “Ventspils reiss” un pilnsabiedrību “Universals Electrify”(tā izveidota, apvienojoties kapitālsabiedrībām SIA ”Universāls LTD” Jelgavā un SIA “Electrify” Ogrē), Līgums paredz 14 elektroautobusu un trīs uzlādes staciju iekārtu piegādi Ventspils pilsētas pasažieru pārvadājumiem. Kopējās investīcijas projektā ir 4,4 miljoni eiro, no kuriem 1,6 miljoni eiro ir Attīstības finanšu institūcijas “Altum” aizdevums energoefektivitātes projektiem.

SIA “Universāls LTD” pārdošanas direktors Māris Žukovskis paskaidro, ka 1993. gadā dibinātā uzņēmuma pamatnodarbošanās ir mikroautobusu pārbūve un pārdošana. Ražošanas procesā “Universāls LTD” no Vācijas koncerna “Daimler AG” iepērk bāzes modeļa “Mercedes-Benz Sprinter” automašīnas. Tās tad atkarībā no pasūtītāju pieprasījuma tiek pārbūvētas par satiksmes, skolēnu autobusiem, neatliekamās medicīniskās palīdzības auto un dažādas citas specializācijas transporta vienībām. M.Žukovskis stāsta: “Uz lielās autorūpnīcas konveijera šādu specifisku klienta prasībām atbilstošu pārbūvi veikt nav iespējams. Tādas pārbūves veic nelielos uzņēmumos, kāds ir arī “Universāls LTD”. Viena automašīnas komplektācijas varianta pārbūvei nepieciešamas pāris nedēļas, cita – vairāki mēneši. Gada laikā klientu prasībām sagatavojam ap trīssimt automašīnu.” Pārdošanas direktors piebilst, ka uzņēmumam “Liepājas autobusu parks” “Universāls LTD” paredzējis uzbūvēt deviņus elektroautobusus. Tie būs domāti satiksmei Liepājā un Pierīgā, kur Liepājas uzņēmums arī veic pasažieru pārvadājumus.  

 Visu rakstu lasiet 3. jūnija “Zemgales Ziņās”

Foto: Ruslans Antropovs

Pievieno komentāru

Komentāri 1

guha

Igauni agrak forsaku salonu taisija neka jelgava.Cik tagat paskatijos,ari nekas ipaš.

pirms 21 dienām, 2021.06.03 11:16

Ekonomika