ZRKAC Metālapstrādes mācību parkā – jaunas izglītības programmas

Pielāgojoties jaunajām iespējām metālapstrādes ražošanas procesā, ko sniedz viedās tehnoloģijas, Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) piedāvā jaunas mācību programmas, kas īpaši paredzētas metālapstrādes jomā jau strādājošiem profesionāļiem, informē Jelgavas pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Iemaņas un zināšanas darbā ar specializētām datorprogrammām un datorizētām metālapstrādes iekārtām ZRKAC Metālapstrādes mācību parkā (MMP) piedāvā apgūt piecās jaunās mācību programmās: "Lokšņapstrāde – lāzergriešana", "Lokšņapstrāde – CNC loksnes locīšana", "Lokšņapstrāde – materiālu noliktava ar automātisko vadības sistēmu", "Robotizēta plazmas griešana" un "Robotizēta MAG metināšana". Jaunās programmas var apgūt individuāli atbilstoši esošajam profesionālās kompetences līmenim. Viedo ražošanas iekārtu lietošana tiek apgūta, iepazīstot specifiskas nianses iekārtu lietošanas iestatīšanā un detaļu izgatavošanas praktiskajā plānošanā. "Šādas tehnoloģijas dod iespēju vieglāk risināt inženiertehniskos uzdevumus, organizēt un uzraudzīt jaunā izstrādājuma izgatavošanas un sērijveida ražošanas procesus. Tas notiek līdzīgi kā darbojoties virtuālajā 3D realitātē," skaidro ZRKAC MMP vadītājs Māris Ernstsons, piebilstot, ka aktuālie jaunumi ZRKAC MMP piedāvājumā ir kā turpinājums un pilnveide jau esošajām mācību iespējām. 

"Jaunās mācību programmas ietver nelielu mācību stundu skaitu un paredz iepriekšējas iemaņas, tāpēc tās vairāk domātas metālapstrādes uzņēmumos strādājošo kvalifikācijas celšanai, kas varētu būt īpaši saistoši darba devējiem. Pieteikšanās jaunajām programmām ir atvērta pastāvīgi," skaidro ZRKAC direktore Sarmīte Vīksna. 

Ar jaunāko ZRKAC MMP kursu saturu, mācību maksu un norisi var iepazīties mājaslapā www.zrkac.lv, sadaļā "Metālapstrādei". Turpat publicēta arī informācija par profesionālās pilnveides kursiem, kas neprasa priekšzināšanas. Ar visām ZRKAC piedāvātajām mācību programmām iepazīstina arī kursu katalogs, kas pieejams gan elektroniski, gan klātienē centrā. 

 

Foto: Jelgavas pašvaldības arhīvs

 

Pievieno komentāru

Ekonomika