Laikrakstu "Jelgavas vēstnesis" - arī krievu valodā!

No 2007. gada 24. maija Jelgavā iznāk bezmaksas nedēļas laikraksts «Jelgavas Vēstnesis». Tas tiek piegādāts Jelgavas pilsētas iedzīvotāju pastkastītēs.

Laikraksts «Jelgavas Vēstnesis», kā arī interneta portāls www.jelgavasvestnesis.lv sniedz informāciju tikai un vienīgi latviešu valodā.

«Jelgavas Vēstneša» izdevējs ir pašvaldības aģentūra «Zemgales INFO», kuras vienīgais finansējuma avots ir pilsētas pašvaldības budžeta līdzekli.

Tā kā pilsētas iedzīvotāji, kuri par savu dzimto valodu uzskata krievu valodu, tiek pilnībā ignorēti, un avīzes piegāde notiek bez adresātu atlases, turpat puse piegādāto avīžu atrod savu galu zem pastkastītēm pie mājas ieejas durvīm vai miskastē. Nosaukt to savādāk, kā par valsts naudas izniekošanu, nav iespējams.

Ņemot vērā, ka no 65 tūkstošiem Jelgavas iedzīvotāju ap 40% par savu dzimto valodu uzskata krievu valodu, un pilsētas pašvaldības budžets sastāv arī no mūsu iemaksātajiem nodokļiem, mēs pieprasām lai:

• visi oficiālie pašvaldības paziņojumi laikrakstā tiktu dublēti krievu valodā;
• 40% no visas informācijas laikrakstā, neieskaitot oficiālos paziņojumus un televīzijas programmu, tiktu publicēti krievu valodā;
• interneta portālā www.jelgavasvestnesis.lv kopā ar latviešu versiju tiktu izveidota pilnīgi paralēla versija krievu valodā;
• televīzijas programma tiktu papildināta ar populārākajiem kanāliem krievu valodā, tādiem, kā Pirmais Baltijas kanāls, RTR-Planēta, REN-TV Baltija un TVC.

Jelgavas nodokļu maksātāji

Atbalstit so prasibu var seit:
http://nepilsonis.org/actions/vestnik/

viesiss

nevajg krievu valoda!!! butu laiks drizak tev iemacities beidzot valsts dzimto valodu!!!!!

pirms 12 gadiem, 2009.07.15 09:10

sapņo tālāk

Un kāpēc gan Tev neiemācīties reiz latviešu valodu. Pagaidām vēl valstī ir viena valsts valoda - latviešu, un būs ar to jāsadzīvo, bet ja nevari vai negribi, brauc uz savu dzimto krievzemi, neviens pēc Tevis te neskums!

pirms 12 gadiem, 2009.07.15 09:15

hah

mēs pieprasām, lai iemācies lasīt latviski vai arī dzīvo tur, kur avīzes izdot krievu valodā.
Sasmējos par tādām kaprīzēm...

pirms 12 gadiem, 2009.07.15 09:22

sapņo tālāk

Vari būt drošs, ka atlikušie 60% nodokļu maksātāji varētu uzrīkot akciju, lai netiktu lieki šķērdēta viņu maksātā nodokļu nauda Latvijas valstij nelojālu iedzīvotāju kaprīžu izdabāšanai. Iemācīties valsts valodu ir pirmā cieņas izrādīšana valstij, kurā dzīvo!!!

pirms 12 gadiem, 2009.07.15 09:37

G. T.

cik man zināms, šeit nav oficiāli pasludināta divvalodība un tūristi krievu mēlē var lasīt par pilsētu portālā jelgava.lv. Kategoriski neatbalstu laikraksta izdošanu divās valodās, jo tas nekādi neveicinās krievvalodīgo veselīgu integrāciju mūsu sabiedrībā, kā arī lieki tik tērēti līdzekļi un dabas resursi. Es atbalstītu iniciatīvu atteikties no šī laikraksta, proti, izdevniecībā būtu datu bāze ar adresēm, uz kurām nenest laikrakstu, tādējādi tiktu ietaupīti pašvaldības līdzekļi un mazāk tiktu piesārņota pilsētvide.

pirms 12 gadiem, 2009.07.15 09:55

Русский

Так вы считаете, что лучше пусть половина газет, которые доставляются по почтовым ящикам будут выброшены или постелены в мусорное ведро?

pirms 12 gadiem, 2009.07.15 10:13

JZ

Ja Tev tik dikti nepatīk tā avīze, tad varbūt aizej uz redakciju un pasaki, lai vairs nemet pasta kastē un problēma būs atrisināta, ja vēlies lasīt krieviski, noalgo tulku vai iemācies lasīt latviski, tas taču ir tik vienkārši :)

pirms 12 gadiem, 2009.07.15 12:39

JZes pēc

Es pēc avīzes izlasīšanas tāpat to izmetu atkritumos, nevis kolekcionēju, ja kāds izmet tur pat kāpņu telpā, tad viņš ir cūka, neatkarīgi kādā valodā runā.
Jā, vēl ieteikums avīzes meistariem, drukāt vajag uz normāla papīra, nevis uz tā pusglancētā, vismaz pakaļu varētu atslaucīt vai atdot kādam, kas krāsnis kurina.

pirms 12 gadiem, 2009.07.15 12:42

Русский

Почему это я должен нанимать переводчика, если эта газета издается так же и на мои деньги? Пусть тогда или мне деньгами возвращают стоимость ее выпуска или учитывают то, что 40% жителей Елгавы родным языком считают русский и выпускают параллельную русскую версию. И вообще, во многих городах тоже выходят газеты самоуправлений на двух языках, даже с меньшим количеством русского населения. Одна Елгава в каменном веке застряла...

pirms 12 gadiem, 2009.07.15 13:17

Dzintra

Tāpēc ka dzīvo valstī ,kurā valsts valoda ir latviešu.

pirms 13 dienām, 2021.11.14 16:13

60% pārstāvis

Ar katru gadu vairāk, tā vietā, lai kaut sarunvalodas līmenī runātu valsts valodā (piemēram, rakstot šeit komentārus), krievvalodīgie bīda savas prasības divvalodībai.
Diemžēl nekādu aktivitāti neizrāda arī lavieši, lai to mazinātu, pat vēl vairāk - cik ļoti labprāt vidējās un vecākās paaudzes cilvēki sarunās ar krievvalodīgajiem momentā pāriet uz krievu valodu, nekādas pašapziņas.
Jēdziens "par dzimto valodu uzskata krievu valodu" un nodokļu maksājumi (jācer) nav arguments šādai prasībai.
Es priecātos par ieteikumu vispār visus līdzekļus, ko tērē papīra avīzes drukāšanai (21. g.s.!!!) ieguldīt bezmaksas latviešu valodas apguves kursiem.

pirms 12 gadiem, 2009.07.15 14:24

G.T.

Manuprāt, Tu gana labi saproti latviski, ja reiz izlasīji un saprati komentāru. Es arī pievienojos iepriekšējam komentāram, ka atkritumos nonāk arī izlasītās avīzes, jo ne jau tās pēc izlasīšanas tiek apēstas pie brokastu tējas.

Neredzu nekādu iemeslu izdot avīzi krievu, poļu, angļu vai kādā citā valodā, jo nekur likumdošanā, MK noteikumos vai satversmē nav teikts, ka šī valsts ir divvalodīga. Es 2006. gadā 3 mēnešus padzīvoju Itālijā un apguvu valodu tā, lai varētu normāli komunicēt, ja kāds nevar iemācīties valodu dzīvojot visu savu mūžu konkrētā valstī, tad vai nu viņam ir garīga atpalicība, vai kāda nopietna bērnības trauma.
Es pazīstu ļoti daudz krievvalodīgo šeit Jelgavā, kam nesagādā problēmas lasīt literatūru latviski, tāpēc domāju, ka šie 40% ir stipri pārspīlēti, domāju, tie ir saujiņa sarkanie fašisti, kas dzīvo savā iedomu un ilūziju pasaulē, ka viņu senči ir atbrīvotāji un nemācās "gansu" valodu principa pēc :).

pirms 12 gadiem, 2009.07.15 14:29

egle

varētu drukāt ne uz tik kvalitatīva papīra plus bez krāsainām bildēm - butu lētāk. Krievu valodā neatbalstu.
Jā, tā nu tas ir. Nevaram atļauties abonēt avīzes, bet pašvaldību infomācija vajadzīga.

pirms 12 gadiem, 2009.07.15 15:47

nu da

Dzīvojiet ar savu Novaja Gazeta un viss. Tur jums gan Putina bildes, gan dīvainās krievu anekdotes.

pirms 12 gadiem, 2009.07.15 16:00

puķe

Manuprāt, to avīzi,ar kuru pat grūti krāsni aizkurt, nevajag vispār - ne latviešu, ne krievu valodā. Ietaupītos līdzekļi un nebūtu jālasa tā domes pašslavināšanās. Tajā izdevumā taču nav ko lasīt...

pirms 12 gadiem, 2009.07.15 16:11

egle

Ne vienmēr tur ir domes pašslavinašana.
Es uzzinu arī aktuālas lietas par notikumiem pilsētā, arī kultūras afišu.
Piekrītu, varētu drukāt ne uz glancēta papīra.

pirms 12 gadiem, 2009.07.15 16:25

Nē!

Atsaucoties uz atsevišķu personu aicinājumu turpmāk izdot "Jelgavas Vēstnesi" krievu valodā, mēs iestājamies pret šādu iniciatīvu.
Ja šāda iniciatīva tiktu realizēta, tad laikraksta "Jelgavas Vēstnesis" apjoms būtiski pieaugtu, kas nozīmētu arī izmaksu pieaugumu laikraksta izdošanai.
Turklāt, Latvijā šobrīd nav ieviesta un nekādā gadījumā nedrīkst tikt ieviesta divvalodība, tāpēc jebkādi oficiālie paziņojumi, kas turklāt bieži ir garlaikojoši un formāli, nav jādublē krievu valodā.
Nevēlamies, lai Jelgava sekotu Rīgas piemēram, bet gan tiektos uz tādu sociālo vidi pilsētā, kas ir vērsta uz mierīgu tautību līdzpastāvēšanu, sadarbību un latvisko vērtību izkopšanu paralēli savai dzimtas un tautas kultūrai.
Aicinām arī citus ne tikai apzināties savu nacionālo piederību, bet arī izjust piederību šai valstij, pilsētai un cienīt Latvijas nacionālās vērtības un valodu.

Parakstīt mūsu peticiju iespējams internetā http://gopetition.com/online/29403.html

pirms 12 gadiem, 2009.07.15 16:39

Русский

Странно, что здешние противники выпуска газеты на русском до сих не поняли, что латышский единственным государственным языком в 1991 был установлен совершенно противоестественно и не отражал сложившеегося на тот момент естественного двуязычия. А начав применять карательные меры против не знающих госязык, власти окончательно отбили какое-либо желание его изучать и совершенствовать.

Касательно же самой газеты - выпуск ее на языке какой-либо группы людей (не считая большинства) обычно показывает отношение власти к этой группе людей. К тому же информация, представленная на родном языке усваивается намного лучше, чем на иностранном. Так что, требование выпуска газеты на русском - это не вопрос знания языка, а вопрос отношения власти к данным людям.

Поэтому в дальнейшем не должен вызывать вашего удивления тот факт, что спросив однажды встречного о чем-нибудь на латышском языке, вы получите ответ на русском, если получите вообще. За это скажите спасибо своим властям.

Итак, если с властью все ясно, то остается еще население - носитель госязыка. Ежели латыши смогут продемонстрировать свое положительное отношение к языку своих соседей по дому, например, отправив это требование наряду с русскими, то еще не все потеряно. В противном случае латышский язык так и останется ненавидимым частью населения совершенно заслуженно. Насильно, знаете ли, мил не будешь...

pirms 12 gadiem, 2009.07.15 17:05

Vadims

Esu krievvalodigs nepilsonis. Es saprotu, ka mums jaziin latvijiesu valoda, kaut man gruti lasit un rakstit, es runaju labi un visu saprotu, bet viens bet ir tads, ka parak maz notiek dialogs starp vadibu un krievallodigim, lasu krievu un latvisu presi, man rodas dimetrialjn preteji fakti, cilveks, kurs nelasa latviski, dzivo cita pasaule. es domaju, ka tadi cilveki tapat nemainisies uzskatus, dzivos ka sovinisti, karinas krivu karogus un nekad nemacisies latviski, pat ja vini iegutu objektivo informaciju kriviski, vini ticeja tikai Putina vardam un rakstam.
lojali valsts cilveki macas un tadiem nav problemas nekur, man daudz draugi latviesi un krievalodigi, man patik si valsts, bet nepatik, ka ir tadi radikali krievi un latvisi, kas kurina naidu- japaklaujas valsts likumam vai jabrauc prom, nav citus varianti.
Es ka lojals cilveks Latvijai gribu, lai del tadim sovinistim neliesim, kas dzivo LV, bet ar dveseli dzivo RU, nesprieda pa visiem cilvekiem, tadi ir mazakums, bet daudzi paliek par tadim, jo ari latvisi ir tadi, kas doma par visiem krievim slikti lidz tas cilvekiem apnik un vini klust radikali.

pirms 12 gadiem, 2009.07.15 18:07

Vislatvietis

Drīzāk PSRS okupācijas laikā latviešu valoda tika pretdabiski izspiesta. Pašlaik latviešu valodai būtu jāatgūst iepriekšējās pozīcijas, ko Latvijā dzīvojošajiem krieviem ir jāpieņem kā tas, ka zemeslode ir apaļa. Punkts.

pirms 12 gadiem, 2009.07.15 19:47

Vislatvietis

Un vēl. Kā tad šķiros, kurā pastkastītē mest latviešu valodas vai krievu valodas avīzi? Tādi gudrinieki..

pirms 12 gadiem, 2009.07.15 19:49

Pievieno komentāru