Putnu nedienas

Jelgava ir J ir kļuvusi par vārnu un kovārņu pilsētu. Pilsētas vadība ir bezspēcīga šo putnu priekšā. Pilsētā esot šogad iznīcinātas 43 šo putnu ligzdas, bet kāda tam jēga, ja 50 m no Domes atkal izveidojusies liela šo putnu kolonija. Reiz dinnakts laikā es šai kolonijā saskaitīju 14 jaunas ligzdas. atliek tikai cerēt, ka agri vai vēlu putnu apetī pēdējā laikā ir kļuvusi par vārnu un kovārņu pilsētu. Pilsētas vadība ir bezspēcīga šo putnu priekšā. Pilsētā esot šogad iznīcinātas 43 šo putnu ligzdas, bet kāda tam jēga, ja 50 m no Domes atkal izveidojusies liela šo putnu kolonija. Reiz diennakts laikā es šai kolonijā saskaitīju 14 jaunas ligzdas. Atliek tikai cerēt, ka agri vai vēlu putnu apetīte uz jaunu ligzdu veidošanu rimsies. Šie putni iedzīvotājiem kļuvuši par traucēkli. Gan dienu gan nakti skan viņu ķērcieni, ietves zem šo putnu ligzdām tiek noķēzītas ar izkārnījumiem, cilvēkiem jāuzmanās, lai kas neuzkrīt uz galvas. Man tiek skaidrots, ka lai ligzdas novāktu ir jādabū atļauja no Siguldas ! Tagad atļauju nevarot dabūt, jāgaida rudens. Bet kas te līdz tam darīsies, to tikai Dievs zin. Nezināju, ka šie ķērcēji ir tik svarīgi un aizsargājami, ka iekļauti pasaules sarkanajā grāmatā. Ko citu lai domā par šo Jelgavas vizītkarti.

egle1

Netaisos aizstāvēt domi, bet mēs paši esam vainīgi, jo putniem te ir labi, ēdamā, cik gribi, bet kāpēc? Jo visas miskastes pilnas ar ēdienu un viss stāv vaļā. Ja mums būtu kā Dienvidkorejā, kur bioloģiskie atkritumi ir nežēlīgi dārgi, tiem cenu rēķina pēc svara, tāpēc iedzīvotāji ļoti minimāli izmet ēdienu, par citu atkritumu šķirošanu es jau nerunāju. Bet pie mums putniem un grauzējiem zelta dzīve.

pirms 16 dienām, 2021.04.04 19:14

cilvēks

ja reiz cilvēki nebūtu nospēruši ideju no skudrām dzīvot pūžņos, nebūtu šādas tēmas... Putni ir brīvi radījumi, laikam tādēļ dažiem tie ne visai.

pirms 16 dienām, 2021.04.05 07:19

>putnu nīdējam

Vai tev tiešām dzīvē nav citas problēmas kā rakstīt par putnu ķērkšanu un domes bezspēcīgumu?Tev liekas ,ka putni ir traucēklis iedzīvotājiem, bet vairāk gadījumos iedzīvotāji ir traucēklis un pāri darītājs putniem.Nebūtu putnu , tad tādus kā tevi tārpi un kukaiņi būtu apēduši.Labāk rimsties un padomā ko tu pats dzīvē esi labu darījis priekš citiem?Aizej labāk un vakcinējies pret Covid-19.

pirms 15 dienām, 2021.04.05 11:07

Tas pats Jānis

Smilgai, kovida un pilnmēness iespaidā "norāva jumtu"...

pirms 12 dienām, 2021.04.08 15:53

egle1

Man gan tie putni interesē, laikam tāpēc, ka es pati ar putniem, ha, ha. Dārza un Kalpaka ielas krustojumā ir vecs dūmenis, dažus gadus tur ligzdu taisīja baltie stārķi un bija tik interesanti vērot stārķus pilsētā. Pēdējos divus gadus viņu ligzdu izposta un stārķus padzen prom pavisam kaijas un tie visi melnie - kā viņus tur sauc. Burtiski uzbrūk stārķiem un pikē lidojumā. Šausmas. Es tomēr uzskatu kaijas un visas vārnas un co par baigajiem parazītiem.

pirms 11 dienām, 2021.04.10 08:23

Pievieno komentāru