FOTO, VIDEO: “FS Jelgava” izcīna uzvaru pret spēcīgo “FK Liepāja”

Futbola komanda “FS Jelgava” Zemgales Olimpiskā centra Jāņa Lūša stadionā ar rezultātu 2:1 (1:0; 1:1) pārspēja “Optibet” Virslīgas trešās vietas īpašnieci “FK Liepāja”. Uzvaru pārliecinošā spēlē kaldināja ukraiņa Vadima Maščenko un jelgavnieka Danilas Patijčuka gūtie vārti.

“FS Jelgava” sestdien, 21. maijā izbraukumā aizvadīja nepārliecinoši spēli pret “SK Super Nova Salaspils”, kurā pirmajās 25 minūtēs ielaida divus vārtus un vēlāk smagā cīņā spēja atspēlēties 2:2 (1:2; 1:0). Viens no komandas līderiem, pussargs Ralfs Maslovs, šajā cīņā nopelnīja ceturto dzelteno kartīti un bija spiests izlaist spēli pret “FK Liepāja”, radot bažas par jelgavnieku kaujas spējām cīņā ar vieniem no turnīra līderiem.

Jelgavas komandas treneru korpuss spēlē pret liepājniekiem izvēlējās izvietot spēlētājus aizsardzības shēmā, kamēr “FK Liepāja” galvenais treneris Tamazs Pertija uzbrūkošā shēmā, jo viņa komanda šajā cīņā nomināli skaitījās līderi.

Neskatoties uz to, ka “FK Liepāja” plānoja vairāk kontrolēt bumbu un uzbrukt, jelgavnieki pārsteidzoši aukstasinīgi spēja iesaistīties divcīņās un apturēt viesu centienus. Atšķirībā no iepriekšējām spēlēm, kad jelgavnieki centās ātri skriet pretuzbrukumos un kuros zaudēja kontroli pār bumbu, “FS Jelgava” futbolisti šoreiz spēja pārdomāti to pieturēt un uzbrukt tad, kad tas ir vajadzīgs.

31. minūtē “FS Jelgava” pussargs Oskars Rubenis caur laukuma kreiso malu ātrā skrējienā no savas laukuma puses aizskrēja līdz liepājnieku soda laukuma vidum, kur neveiksmīgi nokrita, nespējot izdarīt sitienu uz vārtiem. Toties bumba veiksmīgi no viņa atleca pie ukraiņa Vadima Maščenko, kurš ar kreiso kāju nekavējoties raidīja to vārtos, izvirzot “FS Jelgava” spēles vadībā – 1:0.

Šokēts “FK Liepāja” galvenais treneris Tomazs Pertija nekavējoties veica divu spēlētāju nomaiņu, lai lauztu spēles gaitu. Taktiskais gājiens viesiem nepalīdzēja, jo jelgavnieki aukstasinīgi pieturējās pie savas spēles taktikas, veidojot jaunus vārtu gūšanas momentus.

Otrajā puslaikā “FS Jelgava” turpināja ieplānoto un šokēja viesus ar vairākiem vārtu gūšanas momentiem. Tajos izcēlies jelgavnieks Danila Patijčuks, kurš visas spēles laikā izdarīja daudz pozitīva darba komandas labā. Danila divas reizes sita uz vārtiem, bet bez panākuma.

67. minūtē liepājnieku soda laukumā ar rokām tika kavēts jelgavnieku uzbrucējs Viktors Osuagva un spēles galvenais tiesnesis Aleksandrs Anufrijevs piešķīra 11 metru soda sitienu par labu “FS Jelgava”. Sist tika uzticēts Danilam un viņš nepievīla savu komandu – 2:0.

“FK Liepāja” futbolisti centās palielināt spēles tempu, lai spētu mainīt spēles gaitu. 79. minūtē brazīlietis Luizs Paulo Hilario iecentrēja bumbu jelgavnieku soda laukumā, kur bumbu vārtu virzienā raidīja nīderlandietis Nino Noordanus. Bumba skāra aizsarga plecu, mainīja lidojuma trajektoriju un vārtsargs Edgars Andrejevs nespēja to atvairīt – 2:1.

Līdz spēles beigām “FS Jelgava” futbolistiem izdevās izveidot vēl vairākus vārtu gūšanas momentus, pierādot ka šī uzvara nebija negadījums vai laimīgu apstākļu sakritība, bet rūpīgas sagatavošanas un izaugsmes rezultāts.

26. maijā “FS Jelgava” dosies izbraukumā, lai tiktos ar astotās vietas īpašnieci “BFC Daugavpils” un komandai būs jāturpina pieturēties pie šodien parādītās spēles kvalitātes, lai iegūtu svarīgos trīs punktus turnīra tabulā.

“FS Jelgava” – “FK Liepāja” 2:1 (1:0; 1:1)

Vārti: 32′ Vadim Mashchenko, 68′ Danila Patijčuks, 79′ Nino Noordanus.

Brīdinājumi: 18′ Danila Patijčuks, 44′ Jānis Grinbergs, 66′ Henri Braham Stanic, 71′ Vadim Mashchenko, 85′ Oskars Rubenis, 89′ Giorgi Kutsia.

“FS Jelgava”: Edgars Andrejevs (G), Andris Deklavs (C), Roberts Čevers, Victor Uchechukwu Osuagwu, Dāvis Vējkrīgers, Ralfs Šitjakovs (71′ Kevins Cēsnieks), Oskars Rubenis (90’+2′ Mārcis Peilāns), Rūdolfs Zeņģis, Danila Patijčuks, Valters Purs, Vadym Mashchenko (73′ Dāvis Mārcis Valmiers); rezerve – Raivo Stūriņš (G), Agris Glaudāns, Ādams Dreimanis, Rihards Bečers, Kristers Pantelejevs; galvenā trenera pienākumu izpildītājs – Valērijs Redko.

“FK Liepāja”: Luka Sanikidze (G), Luiz Paulo Hilario, Henri Braham Stanic (86′ Ibrahim Issah), Aleksejs Grjaznovs (37′ David Martin Anane), Gauthier Bwayi Mankenda, Yurii Mate, Jānis Krautmanis (63′ Nino Noordanus), Jānis Grīnbergs, Success Makanjuola (37′ Gļebs Kļuškins), Eduards Tīdenbergs, Giorgi Kutsia; rezerveI – Vladislavs Lazarevs (G), Maksims Fjodorovs, Luqman Gilmore; galvenais treneris – Tamaz Pertia.

Galvenais tiesnesis: Aleksandrs Anufrijevs.