Aicina pieteikties Zāļu tirgum

Līdz 19. jūnijam tirgotāji aicināti pieteikties gadskārtējam Līgo dienas Zāļu tirgum, kas 23. jūnijā notiks skvērā aiz Jelgavas kultūras nama.

Jau sesto reizi gada īsākās nakts priekšvakarā Jelgavas pašvaldības aģentūra «Kultūra» rīkos tradicionālo Zāļu tirgu. Šogad tas būs atvērts 23. jūnijā no pulksten 10 līdz 14 skvērā aiz pilsētas kultūras nama. Siera, alus, amatniecības izstrādājumu un jāņuzāļu tirgotāji aģentūrā «Kultūra» var pieteikties līdz 19. jūnijam.

Kā pastāstīja aģentūras kultūras darba speciāliste Santa Sīle, ar katru gadu palielinās gan tirgotāju skaits, gan arī apmeklētāju ieinteresētība. Pirmajos gados Zāļu tirgū piedalījās 15 - 20 tirgotāju, bet pagājušajā gadā to skaits sasniedza jau četrdesmit. Sevišķu interesi parasti izraisa Jāņu vainagi, ziedu pušķi, kalmes, meijas un citas svētkiem nepieciešamas lietas, kas, kā rāda iepriekšējo gadu pieredze, parasti arī tiek izpirktas. Šo zaļo atribūtu pārdevējiem par tirdzniecības vietu jāmaksā simboliska summa - viens lats. Pārtikas produktu un amatniecības izstrādājumu tirgotājiem šī maksa ir 2,50 latu.

Līdzīgi tirdziņi pirmsjāņu laikā notiek arī citās Latvijas vietās, bet, kā atzīmēja regulāra šāda veida pasākumu dalībniece, linu maisiņu šuvēja no Pūres Maija Baltbārzde, Jelgavas Zāļu tirgus vienmēr izcēlies ar labo organizāciju un to, ka līdztekus tirdzniecībai sava vieta atvēlēta arī kultūras pasākumiem.

Pasākuma laikā suminās sakoptākās dzīves telpas uzturētājus, jancīgākos Jāņus un Līgas, bet pavasarī dzimušos mazos jelgavniekus svinīgi uzņems pilsētnieku saimē.

Pievieno komentāru

Citas ziņas