Aicina teikt «nē» narkotikām

Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes (SLP) Atkarību profilakses kabinets otrdien, 26. jūnijā, Starptautiskajā pretnarkotiku dienā aicina uz diskusiju narkotisko vielu lietotājus, viņu vecākus un tuviniekus, ai rastu dziļāku izpratni un meklētu risinājumu. Šajā dienā atklās arī narkomānijas tēmai veltītu bērnu zīmējumu izstādi.

«Narkotiku izplatības problēma pastāv visā pasaulē. To lietošana bērnu un jauniešu vidū ir viens no visaktuālākajiem jautājumiem arī Jelgavā,» norāda Jelgavas SLP Atkarību profilakses kabineta vecākā speciāliste darbam ar personām ar atkarības problēmām Mārīte Ose.

«Vasarā ir tendence palielināties narkomānu skaitam, jo mūsu laukos aug magones, no kā var izgatavot «hanku»,» atzīst M.Ose, īpaši piekodinot vecākus būt «ar acīm arī mugurpusē», uzmanot savus bērnus, kuriem tagad ir vairāk brīva laika.

Savu attieksmi pret apreibinošo vielu lietošanu pauduši arī bērnu vasaras nometnes «Lediņi» audzēkņi. Zīmējumu izstāde «Narkotikām - Nē!» būs skatāma tirdzniecības centrā «Vivo centrs» no 26.jūnija līdz 2.jūlijam.

Jelgavas SLP Atkarību profilakses kabinetu janvārī apmeklējuši 10 pirmreizējie «klienti» (narkotiku lietotāji), februārī - 19, martā - deviņi, bet aprīlī - 13.

Gada pirmajos četros mēnešos narkomāniem izsniegts vairāk nekā 1000 šļirču.

Pievieno komentāru

Citas ziņas