Aizvadīta LLU pirmā videokonference

Otrdien pirmo reizi LLU vēsturē notika videokonference, ko organizēja Baltijas valstu lauksaimniecības augstskolu sadarbības tīkls BOVA.

Konferences dalībnieki - Igaunijas Dzīves zinātņu universitātes, Lietuvas Lauksaimniecības universitātes, Lietuvas Veterinārās akadēmijas, kā arī LLU mācību prorektori atradās Tartu, Kauņā un Jelgavā, taču ar moderno komunikācijas līdzekļu palīdzību viņi viens otru uzrunāja ra interneta starpniecību.

Videokonferences sākumā igauņu kolēģi, ar humoru uzrunājot latviešu un lietuviešus, teica, ka visām trim valstīm gluži kā «Eirovīzijā» tagad jādod 12 punkti par moderno tehnoloģiju ieviešanu. Tālāk nopietni un lietišķi tika izskatīti jautājumi no konferences dienaskārtības. Šoreiz svarīgākais no tiem bija par doktorantu studiju programmām, ko sadarbības partneri piedāvā jaunā mācību gada pirmajā pusē.

«Mūsu sadarbības tīkla attīstībā bieži gadās jautājumi, kurus vajag risināt tūlīt un uzreiz. Taču, ja jāapspriežas augstskolas vadītāju līmenī, ir grūti saskaņot laiku, lai visi varētu sabraukt kopā. Videokonferenču organizēšana šajā ziņā ir daudz vienkāršāka un lētāka. Gadā mums ir plānotas četras mācību prorektoru apspriedes, no kurām trīs organizēsim kā videokonferences,» «Ziņām» sacīja BOVA koordinatore LLU Rūta Zaļeckīte.

Mācību prorektors Arnis Mugurēvičs piebilda, ka šis tehniskais jauninājums tiek īstenots laikā, kad BOVA vadība rotācijas kārtībā nonākusi tieši LLU atbildībā. Augstskolas Informācijas sistēmu daļas vadītājs Edmunds Korzunovs šo videokonferenci nosauca par eksperimentālu, kā arī atzinīgi izteicās par attēla un skaņas kvalitāti.

Pievieno komentāru

Citas ziņas