Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aptur PVN krāpniekus un grezno uzdzīvi; kratīšanas arī Jelgavā 16

Valsts ieņēmumu dienesta Finanšu policijas pārvaldes amatpersonas sadarbībā ar Valsts policiju un Rīgas Pašvaldības policiju pagājušajā nedēļā apturēja noziedzīga grupējuma darbību, kas, īstenojot nelikumīgu valsts budžetā maksājamā pievienotās vērtības nodokļa (PVN) apjoma samazināšanu, nodarīja kaitējumu valsts budžetam vairāk nekā 11 miljonu eiro apmērā.

Apturētais noziedzīgais grupējums noziedzīgajos nodarījumos iesaistīja savus radiniekus un tuvus paziņas un noziedzīgo darbību rezultātā iegūtos līdzekļus izmantoja greznas dzīves nodrošināšanai, pērkot īpašumus, ekskluzīvas automašīnas un dodoties eksotiskos ceļojumos, paziņojumā medijiem informē VID.

VID Finanšu policijas pārvaldes izmeklētāji trīs 2014.gada jūnijā sāktos kriminālprocesos pagājušajā nedēļā īstenoja vērienīgu pirmstiesas izmeklēšanas darbību kopumu. Šajos kriminālprocesos tika veiktas 87 kratīšanas noziedzīgajā shēmā iesaistīto personu dzīvesvietās, birojos un automašīnās Rīgā, Jūrmalā, Jelgavā, Liepājā un Grobiņā. Kratīšanu laikā izņemti noziedzīgajā shēmā iesaistīto uzņēmumu zīmogi, kodu kalkulatori, dokumenti un citi nozīmīgi lietiskie pierādījumi.

Atklātais noziedzīgais grupējums darbojās ar mērķi samazināt valsts budžetā maksājamo pievienotās vērtības nodokļa apmēru reāli strādājošiem 14 uzņēmumiem, informē VID.

Laikā no 2012.gada janvāra līdz šā gada martam atklātais noziedzīgais grupējums ir nodarījis kaitējumu valsts budžetam vairāk nekā 11 miljonu eiro apmērā nenomaksāta PVN veidā un legalizēja noziedzīgi iegūtus finanšu līdzekļus. Shēmas "klienti" (reāli strādājoši uzņēmumi – patiesā labuma guvēji) savās pievienotās vērtības nodokļa atskaitēs iekļāva faktiski nenotikušus darījumus ar fiktīviem uzņēmumiem, tādējādi samazinot sava uzņēmuma nodokļu maksājumus valsts budžetā. Šādas noziedzīgās shēmas īstenošanai un fiktīvu darījumu organizēšanai kopumā bija nodibināti un tika izmantoti vairāk nekā 60 fiktīvi uzņēmumi. Atklātais noziedzīgais grupējums darbojās galvenokārt celtniecības, naftas produktu tirdzniecības, dažādu preču tirdzniecības un pakalpojumu sniegšanas jomā. Reāli strādājošie uzņēmumi, kuri izmantoja noziedzīgās shēmas pakalpojumus naudas atmazgāšanā, regulāri piedalījās valsts un pašvaldību rīkotajos iepirkuma konkursos.

Minēto kriminālprocesu pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka noziedzīgā grupējuma darbību vadīja un organizēja piecas personas, no kurām divas ir sievietes, savukārt šī grupējuma darbību atbalstīja deviņas personas. Organizētā noziedzīgā grupa darbojās īpaši piesardzīgi, vairākkārt tika mainītas slēpto biroju adreses, grupā valdīja izteikta hierarhija, katrs grupas loceklis apzinājās savu lomu, uzdevumus un pienākumus. Noziedzīga nodarījuma izdarīšanā organizatori un atbalstītāji iesaistīja savus radiniekus un tuvas paziņas (uzticības personas), lai nodrošinātu konfidencialitāti saistībā ar noziedzīgās grupas darbību. Noziedzīgo darbību rezultātā iegūtos līdzekļus organizatori izmantoja greznas dzīves nodrošināšanai, pērkot īpašumus, ekskluzīvas automašīnas un dodoties eksotiskos ceļojumus, informē VID.

Kopumā kriminālprocesu gaitā aizturētas 11 personas un par aizdomās turētām atzītas 14 personas, divām no personām piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums, pārējām personām – ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi. Kriminālprocesi par minētajiem noziedzīgajiem nodarījumiem sākti pēc Krimināllikuma 217.panta otrās daļas, 218.panta otrās un trešās daļas un 195.panta trešās daļas.Izmeklēšanas interesēs plašāku informāciju VID patlaban nesniedz.

VID Finanšu policijas pārvalde izsaka pateicību par veiksmīgu sadarbību Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes Satiksmes drošības pārvaldei un pretterorisma vienībai ("Omega"), kā arī Rīgas Pašvaldības policijai.

Pievieno komentāru

Komentāri 16

jons

Konficēt visu mantu līdz trešajai paaudzei,publicējot uzvārdus un ieņemamos amatus.Tautai jāzina,kas viņus apzog.Tikai nevajag aizbildināties ar cilvēktiesību likumu.ZAGLIS IR ZAGLIS!!!TŅodokļu maksātājiem jāzina,kas viņus apzog!!!

pirms 6 gadiem, 2014.07.17 11:19

s

...tautas apzadzēji sēž valdībā un uzvārdus tu katru dienu vari lasīt presē, inetā un sejā tu viņus redzi pa tv....

pirms 6 gadiem, 2014.07.17 16:00

***

Zagļu vidū atkal Zīverte!

pirms 6 gadiem, 2014.07.20 19:24

Par Zīverti

Poliklīnikas zaglei daudz dīvainību atrasts amatpersonas deklarācijās. Zagle ir zagle ar skandalozu slavu. Un nav atbrīvotā no amata. Kāpēc, Rāviņa k-gs?

pirms 6 gadiem, 2014.07.21 09:01

nodmaks

Rāviņ, galu galā, tu tiksi ar poliklīnikas zagli galā.

pirms 6 gadiem, 2014.07.21 11:09

tornis

Un kaa parasti-shaados gadiijumos lieta noklust,aizmirstas,bet kaadam tiek daavaninja.

pirms 6 gadiem, 2014.07.17 12:22

J.p.

Tas par Zīverti!

pirms 6 gadiem, 2014.07.20 19:19

ggg

un ar to arii viss beidzaas,tapat kaa ziivertei

pirms 6 gadiem, 2014.07.17 12:37

J.p.

Pilnīgi piekritu. Kāpēc vēl nav cietumā???

pirms 6 gadiem, 2014.07.20 19:22

@

Poliklīnikas Schweine!

pirms 6 gadiem, 2014.07.29 10:22

vias

Kāpēc nav konkrētu uzvārdu un faktu? Atkal ir kas slēpjams? kas tas par rakstu?

pirms 6 gadiem, 2014.07.17 13:07

jelgavniece

Vai šai ''procedūrai" būs rezultāti? Vainu var atzīt tikai tiesa, pateiks VID un viss aizies...

pirms 6 gadiem, 2014.07.17 13:41

cvbcvb

ОБЯЗАТЕЛЬНО ПОСМОТРИТЕ!
Ребята, я чуть с ума не сошла, зашла на 5 минут, заработала 15 баксов, теперь всем советую. Уже и деньги получила на карточку, можно смело работать (авторизация через вк) - http://blrb.me/vkmoney

pirms 6 gadiem, 2014.07.17 16:47

Krišs

Brīžiem liekas, ka Jelgavā ir pietiekams daudzums atsaldētos, kuri to tik vien zina, kā čīkstēt! Kādus uzvārdus jūs prasiet? Vai nav saprotams, ka policija neko nedod, kamēr nav tiesas lēmuma, turklāt nevainības prezumpcija nav vēl atcelta, tā kā nomierinieties!

pirms 5 gadiem, 2015.07.17 07:36

Citas ziņas