Ar šķeldu mulčē parku apstādījumus

Priežu mizu mulču, kas atsvaidzina apstādījumus, ilgāk saglabā mitrumu un palēnina nezāļu augšanu, pēdējos gados uzber visās no jauna veidotajās dobēs. Labiekārto arī pilsētas parkus.

Šogad ar zaru šķeldas materiālu apdobes izveidotas Stacijas, Alunāna un Raiņa parkā, tādējādi krūmu grupas labāk izcelsies zāliena fonā.

Kā «Ziņām» pastāstīja pašvaldības aģentūras «Pilsētsaimniecība» labiekārtošanas darbu speciāliste Ilze Gamorja, mulčēšanas izmaksas iekļautas parku apstādījumu sezonas uzturēšanas izcenojumā, un darbus veic SIA «Aleja D».

Tā kā tradicionālais priežu mizas mulčējamais materiāls tik lieliem parku apstādījumiem izmaksātu ļoti dārgi, krūmu grupas izvēlēts izcelt, izmantojot zaru šķeldu.

Firmas «Aleja D» vecākais projektu vadītājs Gvido Leiburgs teic, ka šogad no grāvmalās un citviet izcirstajiem krūmiem turpat uzņēmuma teritorijā izgatavots liels apjoms koksnes šķeldas. Uz parkiem nogādātas vairākas kravas šī materiāla.

Akcentējot šķeldas pozitīvās īpašības, speciālists teic, ka tā sadaloties ar laiku augsnei atdod organiskās vielas. Turpretī priežu mizu mulča izdala daudziem augiem netīkamās miecvielas. Pirmajos gados parkos ieklātā krūmu šķelda pildīs augsnes sedzējmateriāla funkcijas, bet pēc pāris gadiem bagātinās substrātu ar barības vielām.

«Aleja D» vasaras laikā Jelgavas apstādījumu iekārtošanā nodarbina vairāk nekā 20 skolēnu un studentu, kuru veikumu pilsētas apstādījumos vada kompetenti apzaļumošanas speciālisti.

Pagaidām vēl nav zināms, vai mulčas segums ik pavasari tiks atjaunots. Ja to katru gadu nepapildina, sedzējmateriāls ar laiku sadalās, kļūst vizuāli nepievilcīgs un tā funkcijas mazinās.

Pievieno komentāru

Citas ziņas