ASV atver mājaslapu jaunajiem imigrantiem

Vašingtona, 13.jūn., LETA--AFP. ASV valdība otrdien atklāja jaunajiem imigrantiem domātu mājaslapu, kas satur plašu informāciju, sākot no tā, kā iegūt autovadītāja apliecību, līdz tam, kā kļūt par ASV pilsoni.

Mājaslapa «www.welcometousa.gov» nodēvēta par «federālās valdības oficiālo mājaslapu jaunajiem imigrantiem». To izstrādājusi prezidenta Džordža Buša 2006.gadā izveidota īpašā komisija.

Galvenā lapa ir angļu valodā, taču atsevišķa informācija ir pieejama arī citās valodās.

Jaunie imigrācijas pamatnoteikumi ir pieejami 11 valodās, tajā skaitā arābu, ķīniešu un vjetnamiešu, bet informācija par sociālo apdrošināšanu - 16 valodās.

«Mūsu plānos ietilpst arī ierosinājumi, kā Amerikas pilsoņiem un kopienām palīdzēt ieceļotājiem integrēties amerikāņu sabiedrībā,» sacīja Pilsonības un imigrācijas dienestu direktors Emilio Gonsaless.

Bušs otrdien aicināja savus sabiedrotos republikāņus Kongresā atsākt darbu pie likumprojekta, kas radikāli mainīs ASV imigrācijas politiku.

Senāta vairākuma līderis Harijs Rīds pagājušajā nedēļā atsauca likumprojektu, kad republikāņi atteicās to virzīt uz pēdējo balsošanas kārtu.

Pievieno komentāru

Citas ziņas