Atkal atliek lietas izskatīšanu par meitenes sabraukšanu 16

Jelgavas tiesa pirmdien nolēma līdz decembrim atlikt lietas izskatīšanu par 16 gadus vecās Agneses sabraukšanu uz gājēju pārejas Dobeles šosejā šā gada janvārī, kurā apsūdzēts 1940.gadā dzimušais «Jelgavas autobusu parka» (JAP) šoferis Valdis Visockis. Lietā nozīmēta autotehniskā ekspertīze un plānots iztaujāt liecinieci, kas negadījumā brīdī atradusies pie gājēju pārejas esošajā automašīnā.

Tiesas sēdes gaitā uzvirmoja diskusijas par autotehniskās ekspertīzes un liecinieces uzklausīšanas nepieciešamību. Apsūdzētā advokāts Dzintars Bluķis lūdza tiesu nozīmēt šādu ekspertīzi, kam piekrita arī prokurore. Jāpiebilst, ka iepriekš aicinātā lieciniece pirmdien uz sēdi neieradās, par prombūtnes iemesliem paziņojot tiesai tikai īsi pirms sēdes.D.Bluķis vairākkārt izpelnījās tiesneses Guntas Čepules piezīmes, lūgumu un papildinājumu pieteikšanas vietā uzsākot ko līdzīgu aizstāvības runai, kā arī iesniedzot pagaru ekspertīzei uzdodamo jautājumu sarakstu, cita starpā - uzdodot noskaidrot, vai pati Agnese liktenīgajā rītā nav pārkāpusi ceļu satiksmes noteikumus un pirms ielas šķērsošanas pārliecinājusies, vai netuvojas transporta līdzeklis. Pēc saraksta nolasīšanas tiesnese izteicās, ka uz šiem jautājumiem atbildes būšot jāgaida trīs gadus.Savukārt Agneses māte, jautāta par ekspertīzes nozīmēšanas nepieciešamību, izteica neizpratni par šādu «lietas vilcināšanu»: «Kādēļ tad šāda ekspertīze netika nozīmēta jau sākumā?»Tiesnese viņas sacīto pievienoja ekspertiem adresēto jautājumu sarakstam.Lietas izskatīšana notika emocionāli saspringtā gaisotnē, kā rezultātā no zāles tika izraidīts pat bojāgājušās meitenes tēvs. Gan par šo tiesneses lēmumu, gan lietas izskatīšanas gaitu pēc sēdes sarunā ar «Ziņām» sašutumu pauda Agneses krusttēvs:«Jau divas sēdes tika runāts par ekspertīzes nepieciešamību, taču to tā arī nenozīmēja. Vai tā nav sēdes novilcināšana? Kur ir tas objektīvais iemesls, kādēļ ekspertīze tika atlikta? Turklāt, ja vēl bojāgājušās meitenes tēvu izmet no zāles - atvainojiet, tad es nezinu, ar kuru kāju tiesnese izkāpusi no gultas. Izraidīt var jebkuru klausītāju, bet ne jau dzīvību zaudējušās meitenes tēvu! Varbūt te vispār kādā augstākā instancē jāvērtē pašas tiesneses kompetence?»Viņš arī bija izbrīnīts par ekspertiem adresēto jautājumu saturu.«Ekspertīze vērtē tikai tehniskos rādītājus, cilvēka faktoru izvērtē tiesa. Vai gan advokāts Bluķis nezina, ko skata ekspertīze?»Kā iepriekš ziņots, meitenes māte no apsūdzētā vēlas piedzīt arī naudas summu, kas nepieciešama dzīvesvietas nomaiņai, jo viņa «nespēj katru dienu vairākkārtīgi braukt cauri krustojumam, kurā gara acīm joprojām redz guļam savu mirušo bērnu». Kā informē JAP preses pārstāvis Mārcis Krastiņš, V.Visockim joprojām ir līgums ar «Jelgavas autobusu parku», un viņš turpina strādāt par autobusa šoferi. Par līguma laušanu uzņēmums lems tikai gadījumā, ja tiesa minēto šoferi atzīs par vainīgu negadījumā un liegs pildīt savus pienākumus.Jāpiebilst, ka šoferim par inkriminēto nodarījumu var piespriest cietumsodu līdz desmit gadiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 16

bidlo

Strana urodov!!!Za bugrom za takoe davno razorili-bi i posadili-bi daleko i nadolgo!!! Vodila CBO/\O4 !!!!

pirms 13 gadiem, 2007.12.22 17:52

aiwa

kaimi;niene
[02.10.2007. 17:12:27]
šai sievietei tiešām rūpējusi nauda vienmēr un tagad grib uzvārīties uz citas un savas nelaimes
kaut tev kaiminiene meele nokalstu par siem vaardiem un veelams arii, lai kaajas atsaka...

pirms 13 gadiem, 2007.10.25 12:46

Aina

Novēlu šoferim un tiesai ne tikai Dieva sodu,bet paša velna sodu,arī JAP vadībai.Acīmredzot vēl nav sameklēti visi vajadzīgie falšie liecinieki,kas pataisīs Agnesi par vienīgo vaininieci un lieta būs izbeigta.un šis mēsls šoferis varēs nobraukt nākošos,jo kā redzams viņam ir liela aizmugure.Kā viņam nav kauna no savas sirdsapzi;nas,ja viņam vispār tāda ir.

pirms 13 gadiem, 2007.10.03 23:00

a

UN TU KAIMINIEN-paskaidro kaa tas izpaudaas,, ruupeejusi ,,nauda,to ka cilveeks iet uz darbu un godiigi straadaa? tad tu laikam nestraadaa,ja apskaud taadus ,kas straadaa!!!!!

pirms 13 gadiem, 2007.10.03 14:51

a

TU ZAALEE BIJUSAIS,ja tev buutu beerns nobraukts un katru meenesi entaas reize jaaiet uz tiesu,kurā katreiz tiek cilāts viss notikušais nez kā pašam buutu.un kaa tāds pensionārs veel var straadaat par šoferi,ja jau vienreiz šibers ir aizgaajis ciet.

pirms 13 gadiem, 2007.10.03 14:47

marga

Tā tiesas uzvedība uzvedina uz domām par kārtējo ,,taisnīgo,, tiesu Jelgavā! Žēl ka godaprāts tai ir nezināms jēdziens. Tikai cik gan var būt bezkaunīga tā AP vadība, kas vēl sabiedrības sašutumu ignorējot, nodarbina šo veco per., kas tomēr ir sabraucis cilvēku, un vai tad šam pašam tik bieza āda, ka ne redz ne jūt savas nevērības sekas, turpinot mierīgi braukāt!

pirms 13 gadiem, 2007.10.03 09:36

eliina

Hmm, paziistot shos cilveekus, es vnk esmu ssokaa ka juus taa domaajat par vinjiem..
viss ko raxtat nau patiesiiba..Vinni savu Meitinju lloti miileeja, un mil..Juuss visi spriezzat p[asi peec saviem principiem...
Un dievs sodis to ssoferi, lai kaa arii buutu...
Un juus te tik mutes vaarstat.nezinot kaa ir zaudeet savu meitu taadaa veidaa...Un vel dziivot pie notikuma vietas..aizdomaajaties, un tad runaajat ka te ir kaads apreekkins...
Es esmu ssokaa par muusu tiesas sisteemu..
Un soferim jasamaksaa spds..

pirms 13 gadiem, 2007.10.02 22:22

kaimi;niene

šai sievietei tiešām rūpējusi nauda vienmēr un tagad grib uzvārīties uz citas un savas nelaimes

pirms 13 gadiem, 2007.10.02 17:12

Parks

Tādā lietā bez emocijām nav iespējams, un tiesnesei tas labi bija jāsaprot! Uzvilkta mantija nenozīmē, ka jākļūst par ķeizarieni. Varbūt pati reiz nokļūs Agneses vecāku vietā, un redzēsim kā tad pati reaģēs. Izmest tēvu no zāles!

pirms 13 gadiem, 2007.10.02 07:40

Ain....

Zālēbijušā teiktajaa patiesība ir! Bet ne viss! redz replikas un emocijas tika izteiktas par Bluķa nekompitenci!Ja reiz esi advokats, tad ir jazin ko var pateikt ekspertize, ekspertize nevar pateikt un noteikt cilvecisko. Ta tik var pateikt tehniskos datus! Gribētos zināt Kas ir mainijies pedejo 3sezu laikaa? nekaa! pagaišjaa noklausijas lieciniekus sajaa pateica metralogiskas zinas par 24. janvari! Un tada ir tiesas sede? par exspertizi jau tika runats pirmajaa sedee, bet pat lidz sai sedei taa netika pieprasita, kaut prokurorei to vejadzeja pieprasit uz reiz pec notikusaa nevis kad pagajusi jau 8 menesi! un jautajums par nezinamo liecinieci, kur vina bija agrak? a te peksni no zila gaisa paradas un vel neierodas uz tiesu. Pilnigs un galigs apsurds__Tada ir jelgavas tiesu sistema, noteikti netik Jelgavaa taa notiek!

pirms 13 gadiem, 2007.10.01 22:59

kakaa

varbuut cietushaas teevs ir vnk rupjsh viirinsh, kursh skalji lamajaas?
varbuut meitene iisti nepaskatiijaas, kur iet?
varbuut kaads grib uzvaariities?

pirms 13 gadiem, 2007.10.01 19:00

bigmazi

man ari notrieca autobus tervetes iela un aizbrauca ,vajadzeja gaidit vinju ar policiju kad atbrauks no Svete un vis ta ari cau

pirms 13 gadiem, 2007.10.01 17:29

SAULE

Kaut kas jau šeit nav kārtībā ar pašu tiesu,ko var vilkt garumā un mocīt vecākus,kā nav kauna un goda tādai tiesai,kam mums tādas tiesas tad vispār vajag!!!???

pirms 13 gadiem, 2007.10.01 17:20

zālēbijušais

Uzrakstīts pilnīgs ārprāts, vismaz 80% no tā visa tiesas zālē bija pilnīgi citādi. Vajag nākt uz zāli un klausītes, nevis kaut ko sagudrot un pulikai dot tik greizu informāciju. Tiem diviem vīriem klausītājos tika palūgts iziet par nemitīgu pļāpāšanu un repliku izteikšanu. Kurš no viņiem bija tēvs, grūti pateikt, laikam jau tas agresīvākais, kurš vēl ārā ejot turpināja bļaustīties. Uz lēmuma nolasīšanu jau arī neviens, izņemot advokātus jau neesot pat atradis par nepieciešamu palikt, laikam jau visi aizskrēja savus murgus gudrot. Cietušās pārstāvji arī uz sēdi atnāca ar 30 min. nokavēšanos un pat neatvainojās ne tiesai, ne klātesošiem, par to nav neviena vārda. Tas jau izskatītās nevis pēc objektīvas preses informācijas, bet pēc spēlēšanas vienos vārtos. Cerams, ka spriedums nebūs pēc principa - kas skaļāk klaigā, tam lielāks pīrāga gabals. Tikai kas gan šajā lietā varētu būt tas pīrāgs.

pirms 13 gadiem, 2007.10.01 17:10

ain....

Sezot zaale, man radas sajuta, kad tiesnese nezin ko darit! Labak neizteikšos cik bremzēta viņa bija!Aiz nezināšanas ko darīt paņem no tiesaszāles izdzen Tēvu, kuŗš mococionāls cilvēks būdas, nespēj slēpt sašutumu par Bluķa teikto!

Fascinē JAP rīcība- uzticēt autobusu cilvēkam. kas nobraucis bērnu. Pietam vēl tajā autobusā ir dzīvi cilvēki, un pietam uzticēt to cilvēkam . kas pirms neilga laika pardzīvojis insultu, un pats teicis , kad ir problēmas ar vienu no kajam! Hmmm, JAP ir nosp';auties par to , kas pie viniem strādā! un vai vispār JAP šoferi ir spējīgi vadīt autobusu, pilnu ar dzīviem cilvēkiem!

pirms 13 gadiem, 2007.10.01 16:58

Marta

Ļoti tipisks mūsu tiesu sistēmas piemērs- autoparks var noalgot labāku advokātu, iemaksāt tiesnesei, un samaksāt par liecinieces izprašņāšanu tā lai viņa uz tiesu nenāktu... pie mums jau bērniem nav nekāda vērtība, diemžēl.

pirms 13 gadiem, 2007.10.01 14:25

Citas ziņas