Blērs: Atgriezties pie ES konstitūcijas «nav jēgas»

Londona, 14.jūn., LETA--DPA. Lielbritānijas premjerministrs Tonijs Blērs trešdien brīdināja, ka gaidāmajā Eiropas Savienības (ES) galotņu apspriedē nebūs nekādas vienošanās, ja netiks atliktas malā prasības pieņemt ES konstitūciju.

Runādams preses konferencē pēc sarunām ar Čehijas premjerministru Mireku Topolaneku, Blērs teica, ka «dažus no 27 ES dalībvalstu vadītājiem, kuri šomēnes pulcēsies apspriedē Briselē, sagaida īstas grūtības».

Attiecībā uz Francijas un Vācijas centieniem atdzīvināt dažus aspektus no Eiropas konstitūcijas, kuru pirms diviem gadiem stabili noraidīja referendumi Francijā un Nīderlandē, Blērs teica, ka viņš piekritīs tikai «labotam līgumam».

«Atklāti sakot, lai panāktu vienošanos, būs jāatrisina jautājumi, par kuriem mēs runājam,» viņš teica.

Blērs norādīja, ka sarunā Topolaneks paudis «līdzīgu pieeju» konstitūcijas jautājumam.

Pēc viņa teiktā, atgriezties pie konstitūcijas «nav jēgas», un viņš piebilda, ka ES jāveic «mazāki pasākumi, lai padarītu to atbilstošāku valstu vajadzībām».

Blērs sacīja, ka Eiropā ir vērojama «īsta vēlēšanās» pāriet no konstitūcijas jautājuma uz tādām «ārkārtīgi svarīgām» lietām kā enerģija, migrācija, ekonomiskie jautājumi un aizsardzība.

Latvija ES konstitūciju ratificēja 2005.gada jūnijā.

Pievieno komentāru

Citas ziņas