Bušs izklāsta jaunu plānu cīņai ar klimata pārmaiņām

Vašingtona, 31.maijs, LETA--AFP. ASV prezidents Džordžs Bušs ceturtdien paziņoja par jaunu plānu cīņai ar klimata pārmaiņām pēc Kioto protokola darbības laika beigām.

Bušs solīja astoņu rūpnieciski attīstītāko valstu (G8), kas ir atbildīgas par vairāk nekā pusi no siltumnīcas efektu izraisošo gāzu emisiju, sanāksmē Vācijā mudināt pārējās nācijas pievienoties jaunam globālam plānam cīņai ar klimata pārmaiņām.

«ASV strādās kopā ar citām nācijām, lai izveidotu jaunu plānu siltumnīcefektu izraisošo gāzu izmešu ierobežošanai pēc Kioto protokola darbības beigām 2012.gadā,» paziņoja Bušs.

«Mans ierosinājums ir tāds: līdz nākamā gada beigām Amerika un citas valstis noteiks ilgtermiņa globālus mērķus siltumnīcefektu izraisošo gāzu izmešu samazināšanai,» solīja ASV prezidents.

Vašingtona ilgu laiku kavējusi klimata problēmas risināšanu starptautiski, neratificējot Kioto protokolu par siltumnīcefekta gāzu izmešu ierobežošanu, un tika uzskatīts, ka tā gatavojas bloķēt arī pašreizējās Eiropas Savienības prezidētājvalsts Vācijas centienus panākt vienošanos, kas paredzētu līdz 2050.gadam samazināt izmešu apjomu par pusi salīdzinājumā ar līmeni 1990.gadā un nepieļaut, lai globālā temperatūra šai gadsimtā celtos par vairāk nekā diviem grādiem.

Vācija vēlas, lai G8 samitā, kas no 6.jūinija līdz 8.jūnijam notiks Heiligendammas kūrortpilsētā, tiktu panākta vienošanās par konkrētu izmešu samazināšanās apjomu un grafikiem, kā arī aicina līdz 2020.gadam par 20% palielināt enerģētikas jomas un transporta energoefektivitāti.

Pievieno komentāru

Citas ziņas