Centralizētais eksāmens matemātikā 12.klasēm noritējis bez starpgadījumiem

Rīga, 1.jūn. Izglītības satura un eksaminācijas centrs (ISEC) šodien nav saņēmis informāciju par starpgadījumiem 12.klašu centralizētā eksāmena norises laikā, līdz ar to var secināt, ka šis eksāmena uzdevumi nav parādījušies atklātībā, aģentūru LETA informēja ISEC Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Ilgāža.

Arī uz ISEC uzticības tālruni nav saņemta neviena ziņa par iespējamiem starpgadījumiem vai pārkāpumiem.Jau ziņots, lai nepieļautu vismazāko provokāciju vai negodīgo pasākumu iespējamību skolēnu vidū, ISEC veicis vairākus drošības pasākumus pirms šī gada centralizēto eksāmenu norises, tostarp arī pirms šīsdienas centralizētā eksāmena matemātikā.

Ilgāža iepriekš informēja, ka šodien līdz plkst.9.15 sadarbībā ar tiesībsargājošajām institūcijām pārbaudīti visa rīcībā esošā informācija, lai pārliecinātos, vai nav notikusi eksāmenu materiālu izzināšana.

To, kādas izmaiņas gaidāmas minētā valsts pārbaudes darba gaitā, izglītības iestāžu vadītājiem ISEC darīja zināmu ar Latvijas Radio starpniecību - tika nolasīts ISEC oficiālais paziņojums par matemātikas eksāmena norisi, kurā izglītības iestāžu vadītājiem tika sniegti norādījumi organizēt matemātikas eksāmena norisi saskaņā ar iepriekš zināmo kārtību.

Savukārt sagatavoto rezerves materiālu skolu direktori varēja atvērt tikai pēc eksāmena noslēguma un materiālu turpmāk var izmantot metodiskiem nolūkiem.

Paralēli drošības pasākumiem Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) un tās pakļautībā esošo iestāžu speciālisti pastiprināti kontrolēja matemātikas centralizētā eksāmena norisi vairākās Latvijas skolās.

IZM un ISEC izsaka pateicību pašvaldību izglītības pārvalžu vadītājiem un izglītības iestāžu vadītājiem par atbalstu eksāmena norises organizēšanā, kā arī tiesībsargājošajām institūcijām par operatīvo rīcību.

Pievieno komentāru

Citas ziņas