Gandarījums par dzīvi bez tabakas

Veselības veicināšanas valsts aģentūras (VVVA) un Veselības ministrijas organizētais projekts «Nesmēķējošā klase 2007» noslēdzies, un līdztekus ludzāniešiem, daugavpiliešiem un cēsiniekiem 31. maijā uzvarētāju laurus tajā plūca arī mūspuses Šķibes pamatskolas 7.a klase.

Klases audzinātāja Maija Neļķe ir lepna par savējiem - pat pārbaudes, kurās tika mērīts CO gāzes daudzums plaušās, apliecinājušas, ka bērni četrus mēnešus iztikuši bez kaitīgā dūma.

«Zināju, ka manā klasē pīpē trīs meitenes, taču visi bērni, arī viņas, bija apņēmības pilni pateikt cigaretei «Nē!», tādēļ nolēmām iesaistīties šajā projektā,» stāsta audzinātāja. Viņa atklāj norunu - ja klasesbiedrs pieķerts smēķējot, jābūt vismaz trim lieciniekiem, un tad kolektīvs atsakās no pretendēšanas uz titulu «Nesmēķējošā klase». «Taču nevienu pīpējot nepieķēra, un nu bērni priecājas, ka viņiem ir tīras plaušas,» piebilst M.Neļķe.

Šajā projektā Šķibes pamatskolas septītklasnieki iesaistījās ar lielu azartu, īpaši tas izpaudās radošo darbu konkursā «Par veselību - pret cigareti», kad skolēni īstenoja savu vēstījumu, uz tapešu ruļļa uzzīmējot 21 cilvēku (tieši tik, cik bērnu ir klasē), kas nodarbojas ar dažādiem sporta veidiem. Par šo veikumu viņi ieguva trešo vietu un balvu - divas stundas ūdensprieku «Līvu akvaparkā».

«Bērni par augsto vērtējumu ir gandarīti un apņēmības pilni šajā kampaņā piedalīties arī nākamgad,» teic audzinātāja, atklājot, ka smēķēšana skolēnu vidū diemžēl ir ļoti aktuāla problēma, turklāt septītā klase ir krietni par vēlu, lai bērnus izglītotu par pīpēšanas kaitīgumu - viņasprāt, tas jādara jau trešajā klasē.

Starptautiskā pretsmēķēšanas kampaņa «Nesmēķējošā klase» ir ES Sabiedrības veselības programmas iniciēts projekts, kura galvenais mērķis ir aizkavēt smēķēšanas sākšanu, kā arī veicināt šī kaitīgā ieraduma atmešanu smēķējošo jauniešu vidū. VVVA Sabiedrisko attiecību departamenta galvenā speciāliste Līva Auna informē, ka šo projektu sāka 3636 skolēni no 215 klasēm, taču četrus mēnešus bez dūma izturēja 103 kolektīvi - 1723 septīto un astoto klašu audzēkņi.

Pievieno komentāru

Citas ziņas